OzelKadin.Net

Yay Burcu Özellikleri (22 Kasım – 21 Aralık)

140
27 Mayıs 2019 - 14:37
Yay burcu Jüpiter’in yönetiminde ateş elementinden olup, değişken özelliklere sahiptir. En önemli özelliği çocuksu, aşırı iyimser, sıcakkanlı, güler yüzlü, dostluğu kuvvetli, düşünce boyutu açık, sevecen, güvenilir, dürüst ve nazik bir insandır. Bu olumlu özelliklerinin yanında aşırı uçlara gidebilen, patavatsız, kaprisli, abartılı bir yapıları da vardır. Yay burcu geleneklere aykırı, özgürlüklerine düşkün, felsefeye meraklı, hayal yönleri olmayan, eyleme geçerken de gerçekçi davranan, başkalarına ve kendine adil davranılmasını isteyen bir kişidir.

Yay burcu başkalarının ne hissettiklerini ve duygularına önem vermezler. Ancak içten davranan ve iyi huylu insanlardır. Açık havayı çok severler. Bilinmeyeni keşfetmek başka kültürleri merak etmek ve amaçları doğrultusunda yaşamayı tercih ederler. Kalıplaşmış düşüncelere karşıdırlar. Yaşam kendisi için tecrübelerle anlam kazanır ve hatalarından ders alan insanlardır. Bunlarla çocuksu dünyaları büyür ve gelişir. Ateş elementine sahiptir. Ancak fazla cesur değildir. Maceralar yaşamak ister yaşasa da bundan çekinir ama yinede doğası gereği seyahatleri ve maceraları olur.

Yay burcunun bir özelliği de alaycı ve esprili oluşlarıdır. Çok yönlü insanlardır. İyi konuşur, sıkıldığı zaman kendisini yorgun hisseder, o zaman değişiklik yapması gerekir. Affedici yönleri çok gelişkindir. Kendilerine kötülük yapanı bile bağışlayabilirler. Huzursuz bir yapıları vardır. Çok iyi niyetli olmalarına rağmen sert ve direkt konuşmaları yüzünden insanları kırabilir. Değişkendirler, sözlerini tutamayabilirler.

Çoğu zaman kendilerini aldattıkları olur. Haritaları iyi konumlanmamış yaylarda yalana yatkınlık görülebilir. Yaylar sevdiği insanlarla her şeyini paylaşmak ister, sevinçlerini üzüntülerini anlatır. Sır saklayamaz, Çünkü paylaşmak onun için çok önemlidir. Eğer bu yönünü kullanamazsa yaşamını kırgın olarak götürür. Yaylar bir şeye bağlanmaktan korkarlar. Sanki bağımsızlıkları ellerinden alınmış gibi olur.

Yay burcu verici ve cömerttir. Eğer karşılığını bulamazsa çok üzülür. Ancak Yinede acıma duyguları çok gelişkin olduğundan unutabilir. Bunlar yinelenebilir. Çünkü Yaylar kullanılmaya eğilimlidir. Bu konuda çok geç anlar.

Kendilerini çok önemser, abartır, yaşamı pek ciddiye almazlar. Olacakları önceden hissetme gibi özellikleri vardır. Evrensel düşüncede görüş yapısı felsefe ve kültüre çok yatkındırlar. Ancak sıkılma huyları olduğundan ayrıntılar yüzünden konunun derinliğine pek inemezler.

Yenikliklerden çok zevk alır. Ancak ilgisi çabuk söner. Ev dekorasyonları ilginçtir. Felsefe yapıları evlerinin döşeme tarzlarına yansır. Ebeveyn olarak bir yay çocuklarıyla arkadaş ve sırdaş olur. Onların iyi gelişmelerine yardımcıdır ve çocuklarını sıkmazlar.

Partner ve eş olarak Yay burcu çok eğlendirici bir insandır. Geçimi kolaydır. Baskı ve kısıtlamaya gelemez. Ancak eşine öğütler verir, onu kendi düşünce düzeyine çekmek ister. Onun eşi düşünce boyutu yüksek olan bir kişi olmalıdır. Ancak bunun yanında çok güçlü olmasını ister. Anlaştığı burçlar Kova, Terazi, Koç ve Aslan’dır. Anatomik yapıları erkeklerde geniş omuz sportif yapı açık alın güzel burun, ince dudaklar, kadınların kalça ve yanları gözle görünür şekilde barizdir.

Sağlık olarak yaylar karaciğer, sinir sistemleri, uyluk kemiği gibi hastalıklar yayın yönetimindedir. Mesleklerde filozof, profesör, yabancı diller uzmanı, çevirmen, kütüphaneci, yayıncı, seyahat acentası, din adamı ve gezgindir. Diğer konular gibi sağlık ve mesleklerde kişisel haritalarda belirlenir. Yükselen burcunuz Yay ise bu özellikler sizin içinde geçerlidir.

  • Uğurlu Rengi: Mor ve Koyu Mavi
  • Uğurlu Sayısı: 3
  • Uğurlu Günü: Perşembe
  • Uğurlu Taşları: Lapis ve Turkuaz

İLGİLİ HABER : Yengeç Burcu Özellikleri (21 Haziran – 22 Temmuz)

Yay Burcu Çocuğu

Onlar Jüpiter’in desteği ile mutlu, neşeli, iyi kalpli çocuklardır. Arkadaşlığı çok sever bütün açık hava sporlarında yetenekli olurlar. Eğitim hayatları disiplini sevmedikleri, daha çok oyun, ev çocukları olduklarından parlak geçmese de okuyan çocuklardır. Onları arkadaşları ve öğretmenleri çok sever. Çünkü insanları eğlendirmesini iyi bilirler. Ancak çok oyuncu olmalarından ötürü oyunlarda hileci olurlar. Bu yönlerinin üzerinde durulması gerekir.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yasaklar geri geldi!!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bakan Az Önce Açıkladı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
İzmir’de deprem oldu!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Şiddetli deprem oldu!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kötü Haber Korkulan Oldu
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.