Kapat

Tüp Bebek Tedavisinde Başarı için 4 Bilgi

Tüp Bebek Tedavisinde Başarı için 4 Bilgi

“Eğer doğal yollardan bebek sahibi olamıyorsanız ve tüp bebek tedavisi ile anne baba olmak istiyorsanız burada verdiğimiz bilgileri dikkatle okuyun. Bu bilgiler sayesinde denemiş olduğunuz tüp bebek tedavisini başarıya ulaştırma şansınız artacaktır.”

  • Yüksek Moral ve Motivasyon

Tüp bebek tedavisinde hastanın moralinin yüksek olması ve enerjik olması tedavinin olumlu sonuçlanmasında yüksek rol oynar. Bundan dolayı tüp bebek uygulanan anne haftalık olarak eğer çalışmıyorsa en az üç kez dışarı çıkarılmalı ve enerjisi yüksek tutulmalıdır. Annenin mutluluğu hormonel olarak vücudunu da etkileyeceği için bebeğin rahim bölgesine tutunması ve gebeliğin başlaması çok daha kolay olacaktır.

  • Psikolog Desteği

Eğer anne adayının moral seviyesi düşükse ve baba adayının yaptığı bütün aktivitelere karşı endişe ile yaklaşıyorsa mutlaka bir psikolog desteği alınmalıdır. Psikolog ile görüşen anne adayı bundan sonra rahatlayacak gevşeyecek ve bu dönemi daha rahat şekilde atlatacaktır.

  • Normal Bir Süreç

Bir önceki başlıkla bağlantılı olmasına rağmen anne adayına bu gebelik sürecinin oldukça normal olduğu sürekli söylenmelidir. Kendisini diğer anne adaylarından ayırmamalı ve farklı bir durumun içinde olduğunu hissetmemelidir. Bu durumda motivasyonu ve morali yükseleceği için tüp bebek tedavisinin olumlu sonuçlanma ihtimali daha yüksek olacaktır.

Tüp bebek Başarı Oranları
  • Organik Beslenme

Moral ve psikolojinin tüp bebek tedavisinde önemli olduğu kadar fiziksel aktivitelerin de önemi büyüktür. Tüp bebek tedavisi başladıktan sonra anne adayının sağlıklı beslenmesi şarttır. Vücuda girecek olan fast food gıdalar hormon dengesini bozacağı için kesinlikle terk edilmeli ve bunlar yerine organik ürünler tüketilmelidir. Bu sayede tüp bebeğin anne rahmine yapışma ihtimali çok daha fazla oranda artacaktır. Bu konuda hassas davranılması şarttır.

Bir cevap yazın