OzelKadin.Net

Tüp Bebek Tedavisi Hakkında Merak Edilenler

178
07 Mayıs 2019 - 14:25
“Doğal yollardan çocuk sahibi olamayan çiftler için oldukça etkili bir yöntem olan tüp bebek tedavisini bu yazımızda tüm detayları ile ele alıyoruz. Hiçbir kısmı atlamadan dikkatli bir şekilde okursanız yazı sonunda tüp bebek tedavisi hakkında merak ettiğiniz herşeyi eksiksiz öğreneceksiniz demektir.”

Tüp Bebek Tedavisi Kaç Kere Uygulanabilir?

Tüp bebek tedavisinin uygulanmasında herhangi bir sınır bulunmaktadır. Çünkü anne ve babadan alınan sperm – yumurta örnekleri dışarıda birleştirilmektedir ve spermin yumurtaya tutunması amaçlanmaktadır. Kişilerle bir ilgili olmayan, dışarı da yapılan bir işlem olduğu için yüzlerce kez dahi denenebilir. Fakat her başarısız tüp bebek tedavisinin akabinde kişilerde psikolojik yıkım olacağı için genellikle üç veya dördüncü seferden sonra kişiler vazgeçmektedir. Fakat onuncu deneme de anne baba olma şansını yakalayan çiftler de vardır.

Tüp Bebek için Yaş Sınırı Var Mı?

Tüp bebek için kesinlikle bir yaş sınırı yoktur. Dileyen herkes tüp bebek tedavisini deneyebilir. Fakat otuz beş yaşına kadar tüp bebeğin tutması ve kişinin anne olmasının ihtimali daha yüksektir. Otuz beş yaşından sonra bu şans azalmakta kırk dörtten yaşından sonra ise neredeyse tamamen ortadan kaybolmaktadır diyebiliriz.

[affiliate_news id=”1601″]

Fakat imkansızlar çoğu zaman başarılmakta ve bazı durumlarda elli yaşını geçmiş kadınlar dahi tüp bebek ile anne olabilmektedir.

Kilo Önemli Bir Faktör Mü?

Tüp bebek tedavilerinde kilo önemli bir faktör olarak görülmemektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda da böyle bir bulguya rastlanmamıştır. Yalnızca kilo verilmesinin anne adayına daha rahat bir hamilelik dönemi yaşatacağı bilinmektedir.

Tüp Bebek Sonrası Cinsel İlişki

Tüp bebek tedavisi sonrasında cinsel ilişki kesinlikle yapılması tavsiye edilmeyen bir davranıştır. Anne adayı vajinal yollardan oldukça fazla ilaç kullandığı için böyle bir cinsel birleşme kendisini oldukça rahatsız edecektir. Baba adaylarının buna saygı duyması oldukça önemlidir.

İş Hayatı Tüp Bebek Tedavisini Etkiler Mi?

Anne adaylarının en çok merak ettiklerinden birisi olan bu soruya cevamız hayır. İş hayatının içinde bulunmanız ve sürekli aktif olmanız tüp bebek tedavinizi olumsuz şekilde etkilemez. Bundan dolayı rahat şekilde çalışabilirsiniz. Sadece her anne adayı gibi gebeliğin ilerleyen aylarında doğum izni alarak dinlenmeniz hem sizin hemde bebeğinizin sağlığı için çok daha iyi olacaktır. Gebelik başladığı itibaren evde yatmanıza gerek yoktur. Sadece doktorunuzun verdiği ilaçları düzenli olarak kullanmanız sizin için yeterli olacaktır.

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.