Kapat

Patates Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?

Patates Diyeti Nedir Nasıl Yapılır

Ülkemizde sofralarda sıkça tüketilen patates, hızlı kilo verdirmesiyle popüler bir sebze haline geldi. 3 gün süren ve 3 ila 5 kilo verdirdiği söylenen patates diyeti hem tok tutarak hem de hızlıca kilo verdirerek en çok uygulanan diyetlerin başında geliyor. Hem patates yemeyi seviyor, hem de kilo vermek istiyorsanız siz de bu diyeti deneyebilirsiniz. Hatırlatmakta fayda var; bu diyet tamamen patates ağırlıklı beslenmeye dayalıdır. Bu nedenle herhangi bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza danışmadan bu diyete başlamamalısınız.

Patates diyeti nedir?

Patates diyeti, haşlanmış patates yeme ağırlıklı bir diyettir. 3 gün gibi sürede 3 – 5 kilo verdirebilmesiyle en çok uygulanan diyetlerden biridir.  Patates diyetinde haşlanmış patatesin yanında az yağlı yoğurt da tüketilir.

Patatesin yüksek oranda lif içeren bir besin olmasının yanı sıra sizi uzun süre tok tutacak özellikte bir sebzedir. 100 gram haşlanmış kabuksuz patateste 93 kalori bulunur, dolayısıyla kalorisi de düşük bir yiyecektir. Hem düşük kalorili olması, hem de uzun süre tok tutması özelliğiyle bu diyetle hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Patates diyeti nasıl yapılır?

Patates diyetini uygularken günde 2 3 litre arası su içmeye önem vermelisiniz. Ayrıca diyet sırasında şeker eklememek şartı ile günde 3 fincan siyah çay ya da yeşil çay içebilirsiniz. Patates neredeyse her evde olan, eksik olmayan bir sebzedir, dolayısıyla denemeye değer bir diyettir.

İşte 3 gün süren patates diyeti listesi

Tekrar hatırlatmakta fayda var, bu diyeti herhangi bir rahatsızlığınız varsa doktorunuzun onayını almadan başlamamalısınız. Ayrıca diyeti sürekli uygulamamalı, en fazla 3 gün yapıp bırakmalısınız.

1.gün

Kahvaltı: 1 orta boy haşlanmış patates, yarım çay bardağı yoğurt

Öğlen yemeği: 1 orta boy haşlanmış patates, yarım çay bardağı yoğurt

Patates Diyeti ile Zayıflamak

Akşam yemeği: 1 çay bardağı yoğurt

2.gün:

Kahvaltı: Yarım çay bardağı yoğurt

Öğlen yemeği: 1 orta boy haşlanmış patates, yarım çay bardağı yoğurt

Akşam yemeği: 1 orta boy haşlanmış patates, 1 çay bardağı yoğurt

3.gün:

Kahvaltı: 1 orta boy haşlanmış patates

Öğlen yemeği: 1 orta boy haşlanmış patates, yarım çay bardağı yoğurt

Akşam yemeği: Yarım çay bardağı yoğurt

“Patates Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?” üzerine 4 yorum

  1. Oğuz Can says:
  2. Fatma says:
  3. Barış says:
  4. Anıl says:

Bir cevap yazın