OzelKadin.Net

Oğlak Burcu Özellikleri (22 Aralık – 19 Ocak)

226
27 Mayıs 2019 - 14:53
Disiplin ve kısıtlamalar gezegeni Satürn Oğlak burcunun yönetici gezegenidir. Toprak elementlerinden olup öncü niteliği taşır. Oğlak burcu her şeyi en ince şekilde hesap edip düzene koyan bir kişidir. Ayaklarını yere sağlam basan maddenin değerini iyi bilen sorumluluklarını yerine getiren azla yetinmesini bilen bir insandır. Güvenilir, kararlı ve disiplinlidir. Çok çalışkan olup, yükseklere yavaş yavaş tırmanır. Ancak çok ileri gitmezler, güvenli bir işte çalışmak fazla riske girmemek tercih ettikleri bir durumdur.

Güvenilir insanlardır. Bu güveni de suiistimal etmezler. Görev duyguları çok gelişmiştir. İradeli güçlü ve sabırlıdır. Oğlaklar kimseye borçlu kalmak istemezler. Başkaları tarafından duygusuzlukla ve cimrilikle suçlanan kişilerdir. Bunda çok da haksız sayılmazlar, çünkü genellikle tutumludurlar ve duygularının esiri olmazlar.

Fazla gülmez, kolay gevşeyemez ve etrafındaki insanlara diktatörce davranışlar sergileyebilirler. Hemen arkadaş olamazlar, ancak yapılan iyiliği hiçbir zaman unutmayan çok vefalı insanlardır. Tutumlu olmalarına rağmen sıkıntıda olan bir kimseye maddi manevi yardımlarını esirgemezler.

Geleneklere ve eski düşüncelere bağlı insanlardır. Gençler ve çocuklarıyla kuşak çatışmaları yaşayabilirler. Az konuşup, yerinde ve az konuşur. Mizah yönleri de vardır. İsterlerse kısa kelimeler ile eğlendirici olabilirler. Zamanlarının önemli bölümünü işlerine ve sorumlu oldukları herhangi bir şeye harcadıkları için sosyal hayata zaman ayıramazlar. Kontrollü insanlardır. Kuşkucudur, duygularını saklar, belli etmezler. Çünkü kolay kolay güvenemezler.

Oğlak burcu gösterişten hoşlanmazlar, bunlar her alana yansır, ev döşemesi, giyim kuşam vs. inat yönleri bir hayli fazladır, esnek değillerdir. Ölçülü, belli bir alana kanalize olup orada ilerlemek onlara daha uygundur. Kendilerine herhangi bir zarar veren kişiye karşı sabırla bekler zamanı gelince dersini verirler.

Ancak bu öç almak değil onları bir nevi eğitmektir. Sinirlendiği vakit çok sert olabilirler. Oğlaklar yaşlandıkça gençleşir ve gençlerle anlaşma oranları artar. Ebeveyn olarak çocuklarının eğitimine çok önem verir, onların başarısı için belli kurallar koyarlar. Aile bağları çok güçlüdür. Ancak yeterince sevgisini göstermez ve çocuklarını övmezler.

Eş ve partner olarak karşısındaki insan onun güvenini kazanırsa ömür boyu ona bağlı kalabilir. Ancak güzel sözler ve öğütler çok fazla beklenmemelidir. Soğuk görünmelerine karşın cinsel anlamda bu öyle değildir. Ancak aşırılıkları yoktur. Anatomik yapıları, genel görünümleri soğuk, çıkık diz kapakları, U şeklinde bir yüz, elmacık kemikleri belirli, bakışlar soğuk, genelde tenleri esmer, kadınları daha güzel ve fotojeniktir. Sağlık olarak, kemikler, özellikle dizler, dişler, deri, iskelet sistemi, bu burcun yönetimindedir.

Meslek olarak matematikçi, muhasebeci, öğretmen, politikacı, bilim adamı, çiftçi, doktor ve diş hekimi, müdür, uşak gibi meslekler ve sonucunun ne olacağını bildiği meslekler kendisine uygundur. Bütün konular gibi meslek ve sağlıkta özel haritalarda belirlenir. Yükselen burcunuz Oğlak ise bu özellikler sizin içinde geçerlidir.

  • Uğurlu Rengi: Kahve Gri ve Nefti
  • Uğurlu Sayısı: 8
  • Uğurlu Günü: Cumartesi
  • Uğurlu Taşları: Kehribar ve Lal

İLGİLİ HABER : Terazi Burcu Özellikleri (23 Eylül – 22 Ekim)

Oğlak Burcu Çocuğu

Oğlak çocukları yaşından büyük olgun sorumluluğunun bilincinde bir çocuktur. Okul hayatında, öğrenmesi biraz yavaş olsa da, öğrendiğini unutmaz ayrıca çok okur ( bu yüzden rahatlıkla doktor olabilirler ) sistemli çalışır. Ebeveynlerinin biraz gayretli ve ders çalıştırmaları karşılığını fazlasıyla gösterir. Tutumlu çocuklardır.

Bütün özel eşyalarını ve kitaplarını çok iyi korur ve çocuktan çok büyük gibi davranırlar. Gençliklerinde yaşlı adam yaşı gibi davranırlar. Gençliklerinde yaşlı adam yaşı ilerledikçe genç görünen kimseler olurlar. Bir evlat olarak adet ve geleneklere göre vazifelerini yerine getirir ve büyüklerinin takdirini kazanır.

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.