OzelKadin.Net

Kova Burcu Özellikleri (20 Ocak – 18 Şubat)

593
27 Mayıs 2019 - 15:03
Kova burcu Uranüs gezegenin yönetiminde hava elementine sahip değişmez niteliği taşır. Özgürlüğüne düşkün, akıllı, bağımsızlığı için savaş veren, zamanın ilerisinde, bugünü değil yarını yaşayan, yeniliğe çok açık değişiklik ve orijinalite ile bütünleşen bir insandır. Kova sıra dışı, geleneklere karşı gelen, sıradan insanlardan uzak kalmak isteyen, dünyayı daha yaşanabilir bir hale gelmesi, herkesin eşit, dini, dili, ırkı gibi kavramların olmaması için mücadele eden en azından böyle olması gerektiğini savunan bir kişidir.

Yenilik ve değişiklikten yanadır. Ancak modern görünüşlerinin yanında aslında sabit fikirlidirler. Uranüs’ün yönetimi altında akla çok önem verir duyguları ikinci plana atarlar. Çok akıllıdırlar, eğer isterlerse çok da bilgi sahibi olabilirler. Onlar diğer insanları şaşırtır, çünkü sıradışı davranışları olabilir. Giyimde, hayat tarzlarında bu kendini gösterir. Onlarda tezatlıklar görebilirsiniz, bir yandan insanlık adına bir şeyler yapmak isterken, diğer taraftan kendi bağımsızlığı ve istekleri için birlikte olduğu insanlara karşı sorumluluk duymaz. Anlaşmaları rahatlıkla bozabilir. Kendilerine yeten ve kendine güvenen kişilerdir. Diğer insanlardan hep farklı görüş ve düşünceleri vardır. Tabuları yoktur, klişeleşmiş değerlere karşı gelir. Kova insanları başkalarının hayranlığını hep kazanır.

Dostluğu sever, ancak hep mesafelidir. Kendini beğenir aklını, yeteneklerini iyi değerlendirir ve istediği imkanlara kavuşabilir. Kova aynı zamanda devrimci bir yapıya sahiptir. Alışa gelmiş şeyleri değiştirmek ve bunun yanında belli ilkeleri de sonuna kadar savunabilir. Kendi bildiğini ve inandığının doğru olduğunu iddia eder. Daima yeni projeler üretir. Bugün yaptığı işini önceden planlamıştır.

Kendilerine güvenmelerine rağmen onları geçen insanları kıskanmak gibi yönleri de vardır ve daha üstün olanları kıskanır. Kendi doğrularında, bildiği şekilde yaşar. Belli ölçü ve kalıplara girmez. Aşk ve ilişkilerde yalnız duyguya önem vermez. Partnerinin değerli, aklını kullanan ve ona faydalı olabilecek bir kişi olmasını ister. Onunla arkadaş dost ve her bakımdan kendisine destek vermelidir. Kova burcu aşk insanı değildir. Evliliğinin yürümesi için eşinin kendisini sıkmayıp bağımsızlığını kaybetmediği duygusunu hissettirmesi gerekir. Anlaştığı burçlar Koç, Yay, Terazi ve İkizlerdir.

Ebeveyn olarak Kovalar çocuklarının bağımsız olmasını bireyliğini ispat eden ileriyi gören ve iyi eğitim almalarını sağlayıp onları büyük yerine koyarak ve önem vererek büyütürler. Ancak duygusal açıdan yeterince doyuma ulaştıramayabilirler. Sağlık olarak dolaşım sistemi, baldırlar ve merkezi sinir sistemi yönetimindedir. Meslek olarak bilim adamı, astronot, astrolog, havacılıkla ilgili meslekleri, bilgisayar uzmanlığı, nörolog gibi meslekler bu burcun yönetimindedir. Ayrıca bütün konular gibi sağlık ve meslekte özel haritalarda belirlenir. Yükselen burcunuz Kova ise bu özelliklerin bir kısmı size de uyabilir.

  • Uğurlu Rengi: Gece Mavisi ve Koyu Mavi
  • Uğurlu Sayısı: 4
  • Uğurlu Günü: Pazar
  • Uğurlu Taşları: Yeşim, Atemist

İLGİLİ HABER : Oğlak Burcu Özellikleri (22 Aralık – 19 Ocak)

Kova Burcu Çocuğu

Kova burcu çocuğu çok akıllı bir çocuktur. Ancak disipline uymaması nedeniyle başarı konusunda zorlanabilir. İlgi duymadığı konularla ilgilenmek istemez. Kendilerine güvenleri tamdır. Okul hayatında akılları sayesinde konuları öğrenmesi zor olmaz. Ancak düzenli çalışmayı öğretmek ve sorumluluk aldırmak gerekir. Değişik hobileri olabilir. Müzik aletlerinden orijinal olanı öğrenebilir. Arkadaşları arasında kendini beğenmiş olarak görülür. Ancak o yinede grup arkadaşlıklarını iyi götürür. Sosyal bir çocuktur.

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.