OzelKadin.Net

Koç Burcunun Özellikleri (21 Mart – 19 Nisan)

690
27 Mayıs 2019 - 15:10
Ateş elementinden olan Koç burcu, yönetici Mars’ın etkisi altında cesur, enerjik, atılgan, saf ve çocuk ruhludur. Burçlar kuşağının ilk öncü grubundandır. Çabuk sinirlenip, çabuk yatışan Koçlar korkusuzca her serüven ve başlangıçlara cesaret ve hevesle koşar, ancak sonuç almaya gelince o sabrı gösteremez. Onun için ilk adım her zaman caziptir.

Tutkulu, ateşli sevdiğine sahip ve kıskançtır. Partner olarak ilk adımı o atar. Aşk onlar için çok önemlidir. Bir eş ve anne olarak her zaman onlara itici bir güç ve güven veren bir yaklaşım içerisindedir. Bir Koç burcu hiçbir zaman emir alamaz. Mümkünse kendi işini kurar.

Sporcu, hareketli kolay kolay yaşlanmayan, diğer insanlara da çocuksu neşesini ve yaşam enerjisini yayan doğal bir insandır. Giyiminde spor ve hareketini kısıtlamayacak kıyafetler tercih eder.

Koç burcu hayranlık uyandırmayı sever. Geçmişte değil bu zamanda yaşar. Koç burcu dolaysız ve dolambaçsız bir insandır. Açık yürekli ve dürüsttür. Kısıtlanmaktan nefret eder. Kavrama kabiliyetleri yüksek, önce ben diyen insanlardır. Bu çocuklarına karşıda böyledir. Benim çocuğum der ve onlara da öncelik tanınmasını ister. Her burçta olduğu gibi koç burcunun da olumsuz yanları vardır.

Düşünmeden içgüdüsel hareket etmek, hiçbir fikri kabul etmemek, her zaman aklına ilk geleni yapmak, sistemli ve düzenli davranmamak, başkalarının kaba olarak nitelendirebileceği sert ve fevri davranışlarda bulunmak koç burcunun olumsuz olarak nitelendirilebilen yanlarıdır. Koçun anlaştığı burçlar Terazi, Yay, Aslan, Kova ve İkizlerdir.

Anatomik yapısı dikkat çekici, genelde kalın kemikli geniş omuzlu kolay kolay şişmanlamayan bir yapıları vardır. Sağlık açısından hastalık sevmeyen, sağlığını düşünmeyen bir insandır. Ancak sık sık baş ağrıları, yüksek ateş çekebilir. Düzensiz yemek alışkanlıkları olduğu için kansızlık çekebilirler. Dikkatsizliklerinden ötürü kazaya yatkındırlar.

Koç burcunun meslekleri itfaiyeci, kesici aletlerle yapılan işler, polis, asker, silah imalatçısı, diş doktoru, cerrah, kasap gibi korkusuzluk ve cesaret isteyen meslekler uygundur. Eğer yükselen burcunuz koç ise bu özellikler sizin içinde geçerli olabilir.

  • Uğurlu Rengi: Ateş Kırmızısı
  • Uğurlu Sayısı: 9
  • Uğurlu Günü: Salı
  • Uğurlu Taşları: Elmas ve Pırlanta

İLGİLİ HABER : Kova Burcu Özellikleri (20 Ocak – 18 Şubat)

 Koç Burcu Çocuğu

Koç burcu çocukları çabuk yürüyen, koşan, aşırı hareketli ve akıllı çocuklardır. Düzenli yemek yemeyi sevmez bu yüzden kansızlık çekmeleri olasıdır. Dikkatsiz yapılarından dolayı kazalara açık olurlar. Bunlar özellikle baş bölgesinde daha fazla olur.

Eğitim hayatları dikkatsiz ve disiplinsiz yapıları nedeniyle öğretmenlerini ve ailelerini uğraştırırlar. Ancak onlar her zaman kendi pratik yolunu bulup başarılı olabilirler. Koç burcu çocuğu da büyükleri gibi özgürlüğüne düşkün, bencil ve paylaşımcı değildir. Aşk hayatlarında acele karar verdiklerinden dolayı yanlış insanlarla ilişkiye girebilirler. Agresif ve söz dinlemez yapıları nedeniyle buluğ çağları ebeveynlerini uğraştırır.

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.