OzelKadin.Net

Kadın Kısırlığı

131
14 Haziran 2019 - 16:46
Hem erkeklerin hem de kadınların düzenli ilişki geçirip korunmadıkları halde kadının gebe kalmaması ile başlayan süreçtir. Kadın ve erkek de kısırlık belirtileri erkenden öğrenilirse çözümü daha kolay olacaktır. Geç öğrenilen kısırlık sorunu üreme fonksiyonunu doğal olarak azaltmaktadır. Bu duruma iten farklı nedenler bulunmakta ama kesin tanıyı yine de bir uzman hekim koymalıdır. Bazı doktorların kısırlık tedavisi geçmediği takdirde farklı bitkisel yöntemleri de denenmesinin normal olduğu düşünülmektedir.

Bu konu da uzmanlar tarafından en çok görülen sorun; yumurtlama düzensizliğidir. Bu düzensizlik bazen 20 gün bazen de 2 ay yumurtlama görülmez. Uzmanlar tarafından ilk yapılan işlem bu düzensizliği bir düzene dökme işlemi vardır. Bu işlem, basit tabletler ile başlanılmaktadır. Ardından enjeksiyon yöntemi ile yumurtalıklar uyarılmaya başlanır.

Kadınlarda görülen kısırlığın en büyük nedeni ise tüplerde oluşan sorunlardır. Tüplerde yapışıklık, dış gebelik nedeniyle hasar görülmesi ya da kadının iki tüpünde de sorun varsa bir başka çözüm olarak tüp bebek tedavisi önerilmektedir.

Kadınlarda kısırlığı neden olan faktörler

Kadınlardaki kısırlık sorunu aslında zor teşhis konulan bir süreçtir. Farklı nedenlerden dolayı çıkan kadın kısırlığı nedenleri ise şu şekildedir;

  • Yumurtlama bozuklukları (kronik ya da başka sorun)
  • Rahimi ilgilendiren nedenler yüzünden kadın kısırlığı görülmektedir.

[affiliate_news id=”1684″]

  • Rahim ağzında gerçekleşen operasyon da kadın kısırlığı sorununu tetiklemektedir.
  • Hiçbir sebep olmasa dahi bazen kısırlık da görülmektedir

Kadın kısırlığı tedavisi

Bir kadında görülen kadın kısırlığı erkeklere oranla çok daha düşüktür. Kadınlarda kısırlık belirtisi yüzde 15 olarak görülmektedir. Kadın kısırlığı tedavisi ise şunlardan oluşmaktadır;

  • Kadınlardaki yumurta tembelliğinin giderilmesi gerekmektedir
  • Kadın tüpleri hasarlı ise kısırlık süreci sorunlu olacaktır ve tüp bebek tedavisine yönlendirileceksiniz
  • Zamanında teşhis ile kısırlıktan kurtulmak artık çok kolay! Bu sayede başarı oranınızı da doğal olarak arttıracaksınız.

Kadınlarda kısırlık konusunda internet camiasında birçok bilgi bulunmaktadır. Bunların yerine bir uzmana başvurmak ve uzmandan kesin sonuçlar almak mümkündür.

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.