OzelKadin.Net

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

257
25 Haziran 2019 - 14:57
Vücudumuzun farklı yerlerinde çıkan istenmeyen tüyler hem bakım hem de güzelliğimiz için en büyük sorunlardan bir tanesidir. Farklı çözümler denemek için istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemlerini araştırmaları yapmaktayız.

İstenmeyen tüylerden kurtulma ve bu tüylere son vermek isteyenlere doğal yöntemler ile vücudunu pürüzsüz duruma getirme imkanına sahiplerdir. Halk arasında doğru olduğu sanılıp yanlış olan bazı tüy dökücü yöntemler şu şekildedir;

 • Kılı kökünden almayan farklı yöntemler
 • Jilet ile kılları kesmek
 • Tüy dökücü organik olmayan yöntemler
 • Ağda ile tüy alınacağı düşüncesi
 • Tüy dökücü olduğuna inanılan kozmetik ilaçlar

İstenmeyen tüylerin kesin çözümü tüylerin kökünü almaktan geçmektedir. Bir tüyü kökünden alınıp doğru ve sağlıklı yöntem uygulanırsa aynı yerde tekrar kıl oluşumu engellenmiş olacaktır. Eğer halk arasında bilinen yanlış yöntemler dışında doğal ya da uzman tarafından onaylanan yöntemler uygulandığında pürüzsüz bir vücuda ulaşmak yaklaşık 4 hafta sürmektedir. 4 haftadan önce vaat edilen yöntemlere itibar edilmemesi gerekmektedir. İstenmeyen tüylerden kurtulma önerileri şu şekildedir;

 1. Xenon ışın tedavisi ile istenmeyen tüylerden kurtulma

Vücutta çıkan istenmeyen tüylerden kurtulmak isteyenlerin en hızlı ve sağlıklı sonuç aldıkları yöntemdir. Cilde herhangi bir zarar vermeden lazersiz bir şekilde uygulanan bir uygulamadır. Vücut 4 hafta sonra pürüzsüz bir vücuda sahip olur. Bu yöntem ile, kıl ışın tedavisi ile emiliyor ve kökünden kurutuluyor.

 1. Lazer epilasyon ile istenmeyen tüylerden kurtulma

Bilinen en iyi yöntemlerin başında epilasyon gelmektedir. Yaklaşık bir ay süren operasyon sonucunda vücudunuzda bulunan istenmeyen tüylerden kurtulmuş olursunuz. Süreç ilk başta kısaltma işlemi ile başlamaktadır. Ardından, kıl kökleri lazer epilasyon yöntemi ile taranır ve silinir. Hem maliyet, hem acı vermeme hem de sağlıklı olmasından dolayı tercih edilmektedir.

 1. Besinlerle tüylerden kurtulma

Vücudunuzda bulunan istenmeyen tüyleri doğal bir yöntem sayesinde süresiz olarak vücudunuzdan uzaklaştırabilirsiniz. Vücudunuzdaki kılları epilasyon ile ya da sıfır makine ile aldıktan sonra bir kabın içine limon suyu ve 2 kaşık tuz ekleyip karıştırın. Bu karışımı tüylerinizi kestiğiniz yere güzelce sürün. Haftada 3 gün olarak uyguladığınız takdirde olumlu sonuçları mutlaka göreceksiniz.

 1. Diş macunu yöntemi

Diş macunu yöntemi toplum tarafında bilinen ve uygulandığında olumlu sonuçlar veren bir çözümdür. Diş macunu evde bulunan krem karıştırılarak vücuda uygulanır. Vücutta kısa bir süre sonra değişim görülecektir. Bazen diş macunu ile limon karıştırılarak da uygulanabilmektedir.

 1. Tüy sarartıcı ile istenmeyen tüylerden kurtulma

Halk arasında neredeyse az bilinen bir yöntemdir. Tüy sarartıcı, vücudunuzda bulunan tüylerden kurtulmak için kullanılmaktadır. Renk açacağı ile aktivatör krem karıştırılıp vücuda dökülür. Vücudun istenmeyen yerlerine yedirilerek 15-20 dakika bekletildikten sonra temizlenir. Gözle görülür bir farkı zamanla mutlaka göreceksiniz. Fiyatı da genellikle 10 ile 15 Türk lirası arasında değişmektedir.

 1. Kahve telvesi çözümü ile istenmeyen tüylerden kurtulma

Kahve telvesi ile istenmeyen tüylerden kurtulma ve bu tüylere veda etmem mümkündür. 2 yemek kaşığı bir kaba boşaltılır ve vücutta bulunan ve istenilmeyen yerlerde çıkan tüylere sürülür. Çok kısa bir süre zarfında kesin sonuçlar elde edilecektir.

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.