OzelKadin.Net

Hamilelikte Tüy Temizleme

37
31 Temmuz 2020 - 23:53
Gebelik döneminde anne adayları doğum yaklaştıkça son hazırlıklarını yapmaya başlarlar. Hamilelikte Tüy Temizleme hakkında bir çok yöntem vardır fakat burada sizin için en önemlilerini yazdık. En önemlisi de özel temizliktir. Bu temizlik hijyen açısından anne adaylarının kendilerinin iyi hissetmesine sebep olur. Doktorlar bu temizliğin çok önemli olmadığını düşünseler de anne adayları rahat etmek için bu temizliğe dikkat ederler.

Lazer Yöntemi İle Temizlik

Hamilelikte Tüy Temizleme yöntemlerinden bir tanesi ise lazerdir. Lazer yönteminde tüylerdeki koyu pigmentler hedef alınır ve kıl köklerine mekanik veya termal hasarlar vermektedir. Gebelik döneminde bu yöntemin güvenli olup olmadığını hakkında kesin bir açıklama yoktur. Bebek üzerinde etkisi bilinmediğinden doktorlar tarafından tavsiye edilmez.

Ağda İle Temizlik

Gebelikte cildiniz ağdaya normalinden daha farklı reaksiyonlar gösterebilir. Çünkü gebelikte anne adaylarının cildi hassaslaşır. Ağda öncesinde rahatlatıcı krem kullanmak batma ve yanma hissini azaltır. Bu kremler eczaneden alınır. Bu krem tahriş, kızarıklık ve intihap oluşumunun önlemesine de yardımcı olur. Ağda diğer jilet veya tüy dökücü kremlere göre daha rahattır. Genel olarak ağdanın gebelikte yapılmasının bir yan etkisi olduğu görülmemiştir ancak kişinin kendi bünyesinin hassasiyetine göre de değişiklik gösterebilir.

 

[affiliate_news id=”9413″]

 

Jilet İle Temizlik

Gebelikte çok rahat ve konforlu olmasa da en kolay ve en ucuz yöntemdir. Kısa sürede yapılması açısından hem de anne adaya acı vermemesi açısından çok tercih edilir. Jilet kullanımında cildin esnek ve yumuşak olması için krem kullanmakta fayda vardır. Bu yöntemde jilet seçimi de önemlidir. 5 bıçaklı jiletler temizlik açısından daha rahattır. Jilet yönteminde özel bölgenin kesilmesi herhangi bir enfeksiyon kapmasına sebep olabilir. Bu yöntem dikkatli bir şekilde yapılmalıdır.

Tüy Dökücü Krem İle Temizlik

Bu tür kremler kimyasal maddeler içerdiğinden gebelikte doktorların çok fazla önermediği bir yöntemdir. Bu kimyasal maddelerin kesin zararlı olup olmadığını kesin bilgi olarak verilmediğinden kullanılmamasında fayda vardır. Eğer tüy dökücü krem kullanacaksanız önce elinizde nasıl bir tepki verdiğini gözlendikten sonra kullanılmalıdır. Ayrıca bu kremlerin içinde ki maddelerden dolayı oluşan yoğun koku gebe kadınları rahatsız edebilir. Nadiren olsa da alerjik reaksiyona sebep olabilir. Bu sebeple kremi kullanacağımız ortamı iyice havalandırmalıdır. Kimyasal yanıkların olmaması için zamanlamaya dikkat edilmesi gerekir.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yasaklar geri geldi!!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bakan Az Önce Açıkladı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
İzmir’de deprem oldu!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Şiddetli deprem oldu!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kötü Haber Korkulan Oldu
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.