OzelKadin.Net

Göz Altı Morlukları ve Çözümleri

145
24 Haziran 2019 - 19:24
Göz altı morlukları hem kadınların hem de erkeklerin bitmeyen çileleri arasındadır. Göz altı morlukları oluşmasına tıpta bir çözümü bulunmamaktadır. Kadınlar bazen makyaj ile bu sorunu gidermeye çalışsa da erkekler için adeta bir çile durumuna gelmektedir. Doğal olarak farklı çözümler ile göz altı morlukları, şişkinlikleri ve torbaları giderilmektedir.

Göz şişkinliği ya da göz altı morlukları farklı nedenlerden ortaya çıkmaktadır. Gözün arkasında bir yağ tabakası bulunmaktadır. Yağ tabakası belli bir yaştan sonra yukarıya doğru çıkmaktadır ve bizlere şişkinlik olarak gözükür. Göz şişkinliklerin en büyük tedavisi bölgeyi soğutmaktan geçmektedir. Bunun için göz altı morlukları çözümleri genellikle soğutma ile ilgilidir.

Göz altı morlukları, karanlık ve şişkin görüntü, yorgun görünümler gibi estetik olmayan görüntülerin genel sebepleri şu şekildedir;

 • Uykusuz kalma
 • Şok diyetler
 • Alerjiler, cilt hastalıkları
 • Düzensiz ve sağlıksız beslenme
 • Aşırı derece alkol alımı
 • Genetik bazı faktörler
 • Yaş ilerlemesi

Göz altı morlukları çözümü

Bu sorun türünün iki çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan birincisi geçici morluklar diğeri ise kalıcı morluklardır. Geçici şişkinlik ve morluklar doğal yöntemler ile çözülebilmektedir. Tekrarlayan morluklar genetik nedenlerden kaynaklandığı için tedavi süreci uzun ve zor bir maratondan oluşmaktadır. Göz altı torbalanmasını ve morlukların doğal olarak ve evde kolaylıkla yapılabilecek bazı tedavileri şu şekildedir;

 1. Çay yöntemi

Hazır olarak satılan poşet çayı, çay demliyor gibi sıcak suya koyun. Ardından belli bir süre sonra çıkartıp buzdolabına yerleştirin. Buzdolabında soğuduktan sonra gözlerinizin üzerine koyup yaklaşık 5 dakika bekletin. Düzenli olarak yapıldığı takdirde çözümlerini mutlaka göreceksiniz.

 1. Salatalık maskesi

Salatalık maskesi halk arasından bilinen popüler bilgiler arasındadır. Salatalıkları iki dilim olarak kestikten sonra yine buzdolabına koyup biraz soğumasını bekleyin. Ardından gözlerinize koyup 15 dakika bekletin. Haftada 2 ya da 3 kere mutlaka uygulayın.

 1. Yeşil çay tüketmeye çalışın

Yeşil çayın faydaları saymakla bitmemektedir. Sıkıntı yaşamak istemeyen herkesi yeşil çayı bol bol tüketmelidir. Yeşil çayın içindeki mineraller kılcal damarları kalınlaştırır ve vücutta bulunan şişkinliklerin zayıflamasına yardımcı olmaktadır.

 1. Patates çözümü

Tatlı ya da normal patatesleri Güzelce yıkadıktan sonra ortadan ikiye bölüp soğuması için buzdolabında biraz bekletiyoruz. Ardından gözlerimizin üstüne koyarak kısa bir süre bekletiyoruz. 1 haftada gözle görülen değişimi mutlaka göreceksiniz.

 1. Maydanozlu pamuk

Maydanozun göz şişkinlerini hafiflettiği ve bitirdiği bilinmektedir. Maydanozları sıcak suda kaynattıktan sonra soğuk yerde bekletiniz. Ardından 2 adet pamuğu maydanozları ısıttığımız kaba bandırıp göz altlarımıza pansuman yapıyoruz. 1 hafta içerisinde şişkinliklerin indiğini göreceksiniz.

Bu durum genellikle çok çalışma, uykusuz kalma sorunlarından oluştuğu için mutlaka düzenli olarak kendinize bakmanız gerekmektedir. Buradaki tarifleri de yatmadan önce uygulamanız sağlıklı olanıdır. Göz altı şişkinlik çözümleri uygulamadan önce ve uyguladıktan sonra mutlaka yüzünüzü soğuk suyla yıkamalısınız.

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.