OzelKadin.Net

Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları

154
22 Mayıs 2020 - 19:43
Bir erkekten hoşlanıyor olabiliriz veya bir ilişkinin içerisindeyizdir fakat erkek arkadaşınızın size bağlılığı ile ilgili kuşkularınız vardır. Öncelikle bu bütün kadınların başına gelebilecek bir durumdur, endişenizi anlıyoruz. Bu gibi kuşkular ve erkeği kendine bağlamak için neler yapılabileceği ile ilgili birkaç fikrimiz var aslında. Öncelikle şuradan başlayabiliriz; erkekler de bizim bağlılığımızla ilgili endişeler duyabiliyorlar. Kadın olmanın ilişkide veya evlilikte erkeği kendine bağlamakla sınırlandırılması doğru bir bakış açısı değildir. Öncelikle buradan yani kendimizden başlamalıyız fikir değiştirme konusunda. Erkeği kendine bağlamak için nasıl davranmalı diyorsanız, doğal olmaya devam etmelisiniz. Belirli taktiklerle ilerlemek hem sizi hem de erkeği olumsuz etkileyebilir. Yalnızca sürekli erkeğin size yeterince bağlı olmadığı fikrini aklınızdan çıkarmaya çalışmak bile bu tarz kuşkularınızı azaltmaya yetecektir.

Erkeği Kendine Çekme Yolları

Kadın olarak bakımımıza önem veririz, günümüzde erkekler de bunu ciddiye almaya ve kendilerine bakmaya başladılar. Fakat erkeklerin devamlı olarak sizin yaptığınız veya yaptırdığınız bakımları dinlemek için tahammülü olmayabilir. Onlar daha düz düşünüyorlar. Bu yüzden bu konulardan biraz daha bahsetmek ve karşınızdaki erkeğin ilgi alanlarını da muhabbete dahil etmek onu odağını size yönlendirmesini sağlayacaktır. Biraz basit düşünmek ve ona göre davranmak her koşulda kurtarıcınız olacaktır. Erkeği kendine çekme yolları dikkate alındığında aynı zamanda ona tatlı sürprizler yapmanız da kafasında ciddi bir yer edinmenizi sağlayacaktır. O sizi nasıl kendine çekiyorsa, siz de bu tarz yollar izlemelisiniz diye düşünüyoruz. Erkekler de sizleri kendine bağlamak ve çekmek konusunda bir takım taktikler deniyor olacaktır. Bu yolda tek başınıza değilsiniz. Bunu düşünüp biraz daha rahatlayabilir ve karşı tarafla diyaloglarınızı bu ölçüde ilerletebilirsiniz.

Erkeği Kendine Bağlamak için Nasıl Davranmalı?

Kadın olmak belirli hassasiyetleri de beraberinde getiriyor, bunun farkında olmamız da karşı taraftan beklentilerinizi belirli seviyeye indirmenizi sağlayabilir. Erkekler detayları kadınlara göre biraz daha az önemsemektedirler. Fakat özellikle ilişkinin başlarında sizi yaptıkları detaylarla kendilerine çekmektedirler. Bu doğrultuda siz de karşınızdaki kişiyi sıkboğaz etmeden, olduğunuzu gibi davranmalısınız. Erkeği kendine bağlamak için nasıl davranmalı düşüncesi sizi taktikler uygulamaya ve hatalar yapmaya itebilir. Bu sebeple kendinizi kısıtlamadan, insani değerler etrafında kaliteli iletişim konusunda çabalasanız yeterli. Karşı taraf sizi her an kaybedebilirmiş gibi hissettiğinde size olan ilgisini sürekli taze tutmaya çabalayacaktır.

[affiliate_news id=”9549″]

Erkekleri size karşı daha bağlı hale getirecek bir diğer şey de onu özellikle arkadaşlarının yanındayken özgür bırakmak olacaktır. Siz de kız arkadaşlarınızla birlikteyken veya dışarı çıktığınızda erkek arkadaşınız tarafından psikolojik anlamda flört şiddeti görmek istemeyeceksinizdir. Eğer erkek arkadaşınız için de aynı özel alan konforunu sağlarsanız, iki taraflı güven oluşacak ve erkek sizi kaybetmemek için daha büyük bir çaba gösterecektir. Sağlıklı ilişkilerin yolu çiftlerin birbirlerine duydukları saygı ile şekillenmektedir. İlişkinizi belirli taktiklerle sınırlamak yerine, kişisel alan ihlalini önemsemeniz karşınızdakini size bağlayacaktır. Bu konunun erkeği kadını ayrılmamalıdır hatta. İnsan aynı insan sadece detaylar farklı. Birbirini iyi tanıyan veya tanıma yolu izleyen iki insan gerçek çizgiyi kendileri, zamanla belirleyecektir.

Evlilikte Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları

Evlendiniz ve eşinizin sizden uzaklaştığı yönünde izlenimleriniz var. Büyük olasılıkla bu durum sizi rahatsız edecektir. Evlilikte erkeği kendine bağlamanın yolları, evlenmeden önceki kısımdan çok da farklı olmamakla birlikte birkaç farklılık göstermektedir elbette. Artık aynı evi paylaşıyorsunuzdur ve hayatlarınız iç içe geçmiştir. Daha önce bahsettiğimiz kişisel alan artık ortadan kaybolmaktadır. Burada yürütmenin daha zor olacağı dinamikler olacaktır dolayısıyla evlilik sonrasında karakterinizde törpülemeniz gereken daha fazla ayrıntı olacaktır. Bundan öncesinde de bir aradasınızdır fakat artık işler değişmiş oluyor. Devamlı olarak aynı yatağı, aynı evi paylaşıyor olacaksınız. Bu noktada erkeği kendinize bağlı tutmak da zorlaşacak doğal olarak. Hayat dinamiklerinizi kuvvetlendirmeli ve yenilikler denemekten çekinmemelisiniz.

Aynı evin içerisinde devamlı aynı insanla olma düşüncesi geçmişe nazaran özel alan isteği daha da artan insanlık için oldukça zordur. Bu yüzden evinizde sizin ve eşinizin ayrı zaman geçirebileceği alanlar oluşturmayı deneyebilirsiniz. Eşiniz futbol maçları izlemek istediğinde onu yönlendirip farklı bir şeyi izlemeye zorlamanız bir süre sonra erkeğin size olan bağlılığında kırılma noktaları yaratabilir. Eşiniz maç seyrederken siz bundan zevk almıyorsanız farklı bir aktivite yapabilirsiniz. Belki bilgisayarınızdan bir şeyler izleyebilir, belki arkadaşınızı ziyarete gidebilirsiniz. Şunu unutmayın, siz de insansınız. Kadın olmak sizi erkeği bağlamak zorunluluğuna itmemeli. Siz eşinizin özel alanına saygı duydukça o da aynı duyarlılığı size karşı gösterecektir. Siz fanı olduğunuz bir diziyi izlerken o da farklı bir aktiviteyi yapar ve en ufak bir problem oluşmaz.

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.