OzelKadin.Net

En İyi Korku Filmleri

347
29 Nisan 2019 - 1:38
Bu yazımızda sizlere izleyicilerin puanlamalarına göre oluşturulmuş en iyi korku filmleri inceleyeceğiz. İncelemeyi yaparken beyazperde.com adlı internet sitesinde izleyicilerin puanlamalarını baz aldık. Böylece en iyi 10 korku filminin neler olduğunu ve konusunu kısa kısa sizler için açıkladık.

10-CADILAR BAYRAMI (HALLOWEEN)

ABD merkezli bir yapım şirketi tarafından 1978 yılında sinemaya aktarılan film günümüze de halen en çok izlenen filmler arasında. Dönemin teknolojik imkanlarına göre değerlendirdiğimizde oldukça başarılı sayılabilecek bir korku filmi. 325.000 $ bütçe ile çekimleri tamamlanan film listemizin 10. Sırasında yer alıyor. Günümüz korku filmlerinin şablonlarının oluşmasına ışık tutan bir film olan cadılar bayramı; mahalledeki bir sapık ile genç bir kız arasında yaşanan mücadeleyi anlatıyor. Yönetmen John Carpenter bu filmin müziği ve senaryosu ile bizzat kendisi ilgilenmiş, böylece ortaya çok daha muntazam bir tümüyle uyumlu bir eser çıkmış.  Korku filmi sevenler için bu güne kadar izlemediyseniz mutlaka izlemeniz gereken filmlerden birisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

9-ÖLÜMCÜL DENEY-KIYAMET

2004 yılında piyasaya çıkan filmin yönetmeni ise Alexander Witt. Başarılı işlere imza atan yönetmen bu film ile de adından söz ettirmeyi başardı. Devam filmi olarak vizyona giren filmin konusundan kısaca bahsetmek gerekirse; aile uykusundan uyandığında korkunç bir kabusun gerçek olduğunu fark ederler. Bu kabus dolu dakikaları yaşarken bir yandan zombilerle savaşmalara gerekecektir. Korku, aksiyon ve fantastik türünde yer alan bu film piyasaya çıktığı yıl büyük bir beğeni ve ilgi topladı. Filmin kadrosunda Milli jovovich, Sienna Guillory, Oded Fehr, Thomas Kretschmann gibi isimler yer alıyor.

8-TESTERE 2

Vizyona girdiği dönemde adından çokça söz ettiren, 2005 yılında beyaz perdeyi kasıp kavuran bir film olan Testere ilk filmin devamı niteliğinde. Korku filmi türünde izleyici ile buluşan Testere 2 filmi acımasız sahneleri ve adından oldukça fazla şekilde söz ettiren özel anları ile izleyici ile buluşuyor. Filmde kendi imkanları doğrultusunda oyunlar oynayarak insanlara ders vermeye çalışan bir seri katilin hikayesi anlatılıyor. Ölmemek ve hayatta kalmak için zeka ve yetenek ile şans gibi faktörlerin tümüne sahip olmak gerekir. Yeni kurbanları ve yeni vahşet görüntüleri ile Testere 2 SAW filmi Darren Lynn Bousman yönetmenliğinde izleyicilerle buluşuyor. Korku filmi denildiği zaman akla gelen ilk filmler arasında yer alan bu film serisi 8 seri halinde yer almaktadır. En uzun film serilerinden birisi olan testere film serisinin 9. Filminin yakın zamanda geleceği söylenmektedir.

7-YARATIK

Bilim kurgu ve korku türünde olan bu filmin yönetmenliğini Ridley Scott üsleniyor. 1979 yılına damga vuran bir film olan Yaratık filmi aynı zamanda bir serinin de başlangıcıdır. Her ne kadar seri olsa da bu filmden sonra yapılanlar ilk filmin tadını vermeyecek izlenme oranları bu filme erişemeyecektir. Uzay istasyonundan dönüş yaparken başka bir gezegenden yardım sinyali alan mürettabatın farklı bir gezegene inmesi sonucu ortaya çıkan yaşam mücadelesini ele alan bir filmdir.

6-CİNNET

Kış sezonunda kapalı olan bir otele bakım yapmak üzere ailesi ile giden bir aileyi konu alan filmde, aile zaman geçtikçe otelde farklı yaratıkların ve metafiziksel olayların olduğunu anlayacaktır. Böylece ortaya karşı konulması gereken farklı durumlar çıkacak ve adeta bir yaşam mücadelesi başlayacaktır. Tüm bunların yanı sıra aileden birisi cinnet geçirecek ve aklını yitirecektir. Soluksuz izlenecek bir film.

5-ÖLÜMCÜL DENEY 3: İNSANLIĞIN SONU

Bir virüsün etkisi ile insanlığın sonu gelmek üzeredir. Carrlos Olivera ile L.J hayatta kalan virüs bulaşmamış kişilere ulaşmak, daha fazla kişiyi toplayabilmek için mücadeleye başlayacaktır. Ancak bu mücadele son derece zor ve sıkıntılı olacaktır. Mücadele sürecinde kendilerinden farklı yaratıklar ve zombilerle savaşmak ve onları alt etmek zorunda kalacaklar, bu yüzden silahlanacaklardır. 2007 yılında vizyona giren filmi yönetmeni; Russell Mulcahy.  Aksiyon, Korku ve Bilimkurgu kategorisinde yer alan film izleyiciler tarafından tam puan alıyor.

4-BIÇAĞIN İKİ YÜZÜ

1999 yılında vizyona girmiş olan filmin yönetmeni Stephen Norrington. Kadrosunda Wesley Snipes, Stephen Dorff, Kris Kristofferson gibi isimlerin bulunduğu film Aksiyon ve korku türünde. Klasik bir vampir filminden çok daha fazlasını izleyebileceğiniz bu filmde vampirlere kan kusturan bir vampirin hikayesi ele alınıyor. Daha annesinin karnındayken vampirler tarafından büyük zir eziyete mahkum edilmiş olan Blade, yaşamını vampirleri yok etmeye adamıştır. Kendisi de bir vampir olan Blade’in vampirlerle giriştiği bu amansız mücadelesi beyaz perdeye yansıyor.

[affiliate_news id=”9549″]

3-HAYALET SÜVARİ

Yönetmenliğini Tim Burton’un yaptığı 2000 yılında vizyona giren bu film korku ve gerilim konusunu ele alan filmlerden bir başkası. Johnny Depp, Christina Ricci, Christopher Walken, Michael Gambon, Christopher Lee, Lisa Marie, Miranda Richardson ve Casper Van Dien gibi önemli isimleri kadrosunda barındırıyor. Bir kasabada esrarengiz cinayetlerin yaşanmasının ardından Ichabod Crane bölgenin güvenliğini sağlaması adına bölgeye gönderilir. Fakat burada yaşayan kişiler cinayetlerin ruhlar tarafından işlendiğini söylemektedir. Çünkü cinayetlerin tümü adeta bir vahşeti andıracak şekilde olmaktadır. Tüm kurbanların kafaları bedenlerinden ayrılarak işlenen cinayetleri çözmek Ichabod Crane görevidir. Bu cinayetlere bir son verdirmek için adeta yaşamını ortaya koyarak mücadele eden bu fedakar adam amacına ulaşabilecek midir?

2- DİĞERLERİ – THE OTHERS

2001 yılında vizyona giren filmin yönetmeni Alejandro Amenábar. Dram ve korku türünde yer alan film İMDB’den 7.6 puan alarak oldukça iyi bir noktada yer alıyor. Nicole Kidman, Elaine Cassidy, Christopher Eccleston, Fionnula Flanagan gibi oyuncular filmin kadrosunda yer alan isimler. ABD ikinci dünya savaşından yeni çıkmış bir ülkedir. Ülke yaralarını sarmaya çalışırken arkasında pek çok aileden kayıplar vardır. Grave’nın eşi de bu savaştan eve dönememiştir. Bu yüzden Grave  çocukları ile birlikte yaşamak zorunda olan ve bir yandan para kazanması gereken bir annedir. Çocuklarda var olan bir hastalık sebebiyle karanlık bir evde yaşayan anne ve çocukları bir gün oluşan sis nedeniyle dünya ile irtibatları kesilir. Böylece anne ve çocukları karanlık bir evde yalnız kalacaktır. Ancak hesapta olmayan ve filmin konusunu da içinde barındıran bir diğer faktör ise evde diğerleri de vardır. Anne ve çocukları evdeki yabancı adamlarla nasıl mücadele edecektir?

1-TESTERE

2004 yılında vizyona giren ve yönetmenliğini James Wan’ın üstlendiği film en iyi korku filmleri serimizde birinci sırada yer alıyor. Filmde saplantılı bir katilin oyun oynamak ve yaşamın değerini anlatmak için kurbanlarına akıl almaz şekilde katledilişi işlenmektedir. Sıra dışı olaylar sinsilesinde katil, farklı ünvanlara sahip kişilerle oyun oynamakta ve sonucunda bu kişilerin katledilişini izlemektedir. Fakat kurbanların kurtulmaları için bir şansı mutlaka vardır. Eğer kurbanlar doğru yerde ve doğru zamanda aklını kullanabilir, şansı da yanında olursa bu tuzak ve kan kokan yerden kurtulabileceklerdir. İşte tüm bu olaylar büyük bir vahşet halinde izleyici ile buluşmaktadır. Korku ve gerilim türünde yer alan bu film serinin en çok izlenen filmi olarak listemizde ilk sırada.

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.