OzelKadin.Net

Doğum Sonrası Alınan Kilolar

31
23 Ağustos 2020 - 15:19
Birçok anne doğum sonrası alınan kiloları vermek ister. Bunu bazı kişiler çok kolay olarak görebilir ama doğumdan önce alınan kiloların verilmesi o kadar da kolay değildir.Doğum öncesinde bebek büyüdükçe ve kilosu arttıkça kilo alınabilir. Anneler de bebek dünyaya geldikten sonra bu kiloların kolay verileceğini sanabilir. Ama maalesef bu böyle değildir. Bu yüzden doğum öncesi yeteri kadar yemek yenmelidir. Çok fazla veya az yemek hem sizin kilo vermenize hem de bebeğe zararı olacaktır.

Yedikleriniz için akıllıca tercihler yapmalısınız. Doğum sonrası alınan kilolar vermek için hemen spora başlamak da yanlıştır. Direk olarak kilo vermeye çalışırsanız vücut düzeninizi bozabilirsiniz.

Dikkat Edilebilecek Beslenme ve Kilo Verme Önerileri

-Çoğunlukla sebze ve meyve gibi yiyecekler yiyebilirsiniz. Bunlar hem çocuğunuza hem de size zarar vermez. Ayrıca besin değerleri yüksektir ve sizi uzun süre tok tutabilir. Bunun yanında kümes hayvanları da sizin için iyi besin kaynaklarındandır.

-Yakınınızda abur cuburlar bulunmasın. Bunları bir dönem boyunca elinizin altından kaldırın. Canınız çekebilir ve yiyebilirsiniz. Abur cuburlardaki yağ oranları fazla olduğu size ve bebeğinize zarar verecektir. Ayrıca günlük işlemlerinizi yaparken rahat hareket edemezsiniz.

 

[affiliate_news id=”11702″]

 

-Gündelik öğünleri kesinlikle atlamamalısınız. Çok fazla yiyerek az öğünde yemek yemeyin. Sık sık yemek yiyin fakat az yiyin. Bu kendinizi daha rahat hissettirir. Ayrıca tükettiğiniz şeyler sağlıklı olmalıdır.

-Bazen insanlar sıkıntılı ve stresli zamanlarında yemek yemek isterler. Gözleri başka bir şey görmez. Çok fazla yemek yerler. Bu yüzden sadece öğün saatlerinde ve acıktığınızda yemek yemelisiniz. Aksi takdirde çok fazla kilo alırsınız. Yanınızda birisi yaşıyorsa ona bunu söylemeli ve size engel olmasını isteyebilirsiniz.

Kilo Vermek İçin Püf Noktalar

-Kendinize bir hedef belirlerseniz ve bu hedefin sonuna da bir ödül koyarsanız, hedeflerinize daha hızlı ulaşırsınız. Bunu yaparken kararlı olmalısınız.

-Günlük uykunuza olabildiğince dikkat etmelisiniz. Çocuk nedeniyle bu pek mümkün olmayacaktır ama olabildiğince uyumalısınız. Bu uykuyu fazla kaçırmanız da zararlı olacaktır. Bu yüzden kararında uyumalısınız.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yasaklar geri geldi!!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bakan Az Önce Açıkladı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
İzmir’de deprem oldu!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Şiddetli deprem oldu!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kötü Haber Korkulan Oldu
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.