OzelKadin.Net

Doğum Haritası Nedir? Doğum Haritası Analizi Nasıl Yapılır?

1.916
17 Mayıs 2020 - 20:12
Astronomi bilimi ve astrolojiye duyulan inanç günden güne artış göstermektedir. Aslında geçmişte birçok uygarlık astronomi bilimi yardımıyla sayısız yeniliğe imza atmıştır. Geçmişte yaşayan toplumlarda gökbilimi ve insanlar üzerindeki etkileri çok daha önemli olgulardı. Göktanrı inancıyla uzun süre hayatta kalan Türklerin ve ayrıca Osmanlı Devleti’nin de astrolojik inançları üzerine birçok eser bulabilirsiniz. Gerçekten insanların hayatlarında önemli bir başlık, dönemin bilim dalı olarak nitelendirilebilir astronomi. Astroloji ise bir dildir, dillerin göstergesidir. Bir harita yorumlanırken birçok etmen de vardır fakat bunu detaylı bir astroloji eğitimiyle daha profesyonel hale getirebilirsiniz.

Doğum Haritası

Doğduğumuz anın hayatımızda net şekillendirmeler yapabileceği üzerine büyük araştırmalarla oluşturulmuş bir kavram doğum haritası. Hangi gezegende, hangi burç tarafından yönetiliyorsunuz, nelerde yeteneklisiniz tarzı birçok durum için öngörü yapılmasıdır aynı zamanda. Milyonlarca insan doğum haritasını incelemek ve ona uygun olarak hayatındaki yenilikleri yönetmek istemektedir, hatta bunu uygulamaktadır. Artık doğum haritanızı çıkartmak ve analizini yaptırmak geçmişe göre daha kolay hale gelmiştir. Doğduğunuz gün, yıl, ay hatta saat dikkate alınarak önünüze bir harita serilir ve buradan hayatınızı okursunuz. İnternetin muhteşem bir ağ sağlaması ile de doğum haritalarınızı çıkartabileceğiniz aplikasyonlara da kolaylıkla erişebilirsiniz. Daha ayrıntılı bir analiz için ise birçok astrolog ile internet üzerinden randevulaşabilir ve belirli ücretler karşılığında detaylı bilgiler alabilir, sorularınıza da daha net cevaplar alabilirsiniz.

Doğum Haritası Nasıl Yorumlanır?

Gelelim doğduğunuz anın ayrıntılarıyla ortaya çıkan haritanın nasıl analiz edilip yorumlanacağına. Profesyonel bir doğum haritası çıkarma programıyla haritanızı çıkarttıktan sonra üzerindeki simgeleri ve hangi evinizde hangi burcun olduğunu ayrıntılı şekilde görüyor olacaksınız. “Doğum haritası nasıl yorumlanır?” diyecek olursanız da bunun için aslında uzman astrologlardan destek almanız gerekebilir fakat yorumlarla birlikte haritanızı oluşturan programlar ve web siteleri de bulunmaktadır. Küçük araştırmalarla birkaç adrese erişmeniz mümkün olacaktır. Dilerseniz direkt olarak “astro.com” üzerinden doğum haritanızı oluşturabilirsiniz. Güvenilir sonuçlar verdiğine inanılıyor. Elementlerin sizin için neyin sembolize ettiğini öğrendikten sonra derin analizler yapabilirsiniz.

Doğum haritası yorumlamak, astrolojinin dilini okumaktır. Sembollerle genel bir yorumlama yapılabilir. Ana tema dört boyut üzerinde ilerlemektedir. Açılar, evler, gezegenler ve burçlar bu boyutlardır. Bu dört boyut bize hangi soruların cevaplarını verir bunu incelemeliyiz. Doğum tarihiniz, doğum saatiniz, doğum yeriniz yardımıyla çıkan haritadaki en önemli gösterge gezegendir.

[affiliate_news id=”10039″]

Mesela güneş bir baba olarak düşünülebilir. Ün, başarı göstergelerini simgeler. Nasıl bir baba olduğunu ise burç yardımıyla yorumlarınız. Mesela güneş yay burcunda ise gezen seyahat eden bir baba diyebiliriz. Kişinin başarısı, yay tarafında olacaktır. Nerede sorusunun cevabını aldığımız etmen ise evlerdir. Güneş, yayda, 7. evde ortaya çıkıyorsa kişinin başarısı, ünü, popülerliği 7. evde diyebiliriz. 7. ev evlilik, ilişki üzerinedir. Başarı ve ilişki arasında bağlantılar olacağı, popülerliğinde ilişkinin bir dinamik olabileceğini söyleyebiliriz. Açı kısmına gelirsek de Mars’tan bir kare açı alırsa sert bir açı vardır. Hepsinin birlikte değerlendirilmesi ile yorumlama tamamlanmış olur.

En İyi Doğum Haritası

En iyi doğum haritası nasıl olur ve yorumlanır tarzındaki sorular aslında çok net cevaplara sahip değildir. Doğum haritası farklı çıkarılacak bir şey değildir, en iyisinden söz etmek yanılgı olur. Fakat doğum haritasının yorumlanması üzerine birçok değerlendirme yapılabilir. Doğum haritasını doğru şekilde yorumlayabilmek için en az 2 yıl kadar konu üzerine okumuş, araştırmış ve pratik uygulamalara girişmiş olmak gerekmektedir. Çok fazla okuyarak ve astrologları takip ederek bu konuda siz de uzmanlaşabilirsiniz elbette. Kendi doğum haritanız üzerinden danışmanlık alarak ilerlediğinizde daha doğru yorumlamalar yapılabilmektedir.

  • Bir örnek üzerinden gidecek olursak;

Yoruma önce yükselen burcuyla başlanmalıdır. Doğum anında gökyüzünün fotoğrafını çektiğinizi düşünürseniz bu fotoğraf bir nüfus cüzdanı gibi karşımıza çıkmaktadır. Ufukta neyin yükseldiğini yükselen, batan kısım alçalan burcu bulmamızı sağlar. Astronom matematikçi Ali Kuşçu, yükselenimizi bizim potansiyelimiz tepe noktasını da hedeflerimiz olarak yorumlamıştır. Hayattaki hedef ve çıtamız diyebiliriz. Bir kişinin yükselenini ve tepe noktasını bilirseniz o kişinin karakterini, amaçlarını analiz edebilirsiniz aslında. Kişiliği hakkında yorum yapılabilecek kısımdır bu. Bu şekilde tüm gezegenler üzerinde kişi hangi burçta ve açıdaysa buna göre geleceği, karakteri şekillenmektedir.

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.