OzelKadin.Net

Boğa Burcunun Özellikleri (20 Nisan – 20 Mayıs)

288
27 Mayıs 2019 - 15:22
Boğa burcu toprak grubundan olan Venüs’ün yönetiminde sevgi ve güzel sanatları temsil eden bir burçtur. Hayatta güvenli adımlarla yoluna devam eder. Maceradan uzak, kararlı, sebatlı bir şekilde yaşamını yürütmek amacındadır.

Boğa burcu parayı temsil eden bir burçtur. Bu yüzden maddiyatın önemi Boğaların hayatlarında önemli bir yer tutar. Venüs’ün etkisinde güzel ve ihtişamlı yaşam, güzel sofralar, pahalı takılar, dünyanın güzelliklerine düşkünlük görülmektedir. Ancak Boğa burcu bunlara sahip olmak istese de eğer şartları el vermiyorsa kendini risklere atarak sonucundan emin olmadığı işlere girişmez.

Sabırlıdır, kolay kolay öfkelenmez, ancak sonunda patlarsa öfkesi çok şiddetli olur.

Boğalar aşklarında sadık, sevecen, sıcak kalplidirler. Yuva ve çocuklar onlar için çok önemlidir. Rahatlarına düşkün, parayı seven (esasında tutumlu), ancak rahat ve lüksü için para harcayan bir kişidir.

Çalışkandırlar, hayatlarını belli bir sistem içinde ve sabırlı bir şekilde götürürler. Boğalarda sahip olma duygusu çok gelişmiştir. Aşkları sarsılmaz ve çok kuvvetlidir. Ancak duygularını kolay açamazlar. Anlaştığı burçlar Akrep, Oğlak, Başak, Yengeç ve Balıktır.

Çocuklarıyla aralarında pek arkadaşlık kurmaları zordur. Kuşak farkını yaşarlar. İnatçı bir yaradılışa sahip olup, yeniliğe açık olmazlar. Fiziksel açıdan güçlü insanlardır. Bahçe işlerini ve toprağı severler. Boğalar genelde birikimlerini mülke yatırırlar.

Vücut anatomileri, boyun bölgesi kalın, kadınlar erkelere oranla daha güzel olur, vücut hatları belirgin ve dolgundur. Şişmanlamaya eğimli olurlar. Hastalık olarak boyun bölgesi, gırtlak, ses telleri, anjin, troid gibi hastalıklar Boğa burcu yönetimindedir.

Meslek olarak mimar, emlakçı, çiftçi, bahçıvan, inşaat ustası ve güzel seslerinden dolayı ses sanatçıları

Yükselen burcu Boğa olan kişilere de bu özellikler uyabilir.

  • Uğurlu Rengi: Açık Mavi, Yeşil, Pembe
  • Uğurlu Sayısı: 6
  • Uğurlu Günü: Cuma
  • Uğurlu Taşları: Zümrüt

İLGİLİ HABER : İkizler Burcunun Özellikleri (21 Mayıs – 20 Haziran)

Boğa Burcu Çocuğu

Boğa burcu rahat, huzurlu, ağır, ebeveyni çok uğraştırmayan bir çocuktur. Kurallara uyar ve söz dinler. Yemek yemeyi sever, genelde iştahlıdır. Eğitim hayatı çok parlak olmayan, ancak gayretleri sayesinde, yavaş da olsa başarılı olabilir. Boğa çocuğu tutumludur. Arkadaşları ile paylaşımcı olamaz. Sosyal hayatta kendini çok ön plana atmayan, bunlar için mücadele etmeyen rahatına düşkün bir çocuktur. Astrolojik olarak boğaz rahatsızlıklarına yatkındırlar.

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.