OzelKadin.Net

Bentonit Kil Ve Yüz Maskeleri

47
29 Temmuz 2020 - 23:17
Maske olarak adlandırdığımız bu ürünler hem erkek hem de kadınların yüz bölgesine uygulamış oldukları cildi temizleme, arındırma, nemlendirme ve pürüzsüzleştirme özelliğine sahiptir. Kozmetik alanda sıklıkla satışı gerçekleştirilen maskeleri kullanabilmek için cildinizi iyi tanıyor olmanız gerekmektedir. Cildiniz kuru ya da yağlı ise özelliklerine göre sıralanmış bir çok maskeden kendiniz ile alakalı olanını kullanma şansına sahipsiniz. Maske cildinizdeki ölü deriyi atar, yeni bir canlılık getirir. Ölü deri ile giden giden pislik sayesinde cilt gözeneklerinde açılma meydana  gelir. Cildiniz hava alır ve nemlenir. Bu şekilde daha güzel ve temiz bir cildiniz olur. Kusursuz olursunuz.

Cilt yapılarına göre bir çok etkide maske türü bulunmaktadır. Kozmetik satış yapan çoğu yerde de görmüş olmanız mümkündür. Fakat en doğru maske güzellik salonları ve sağlık merkezleri gibi özel hizmet veren kurumlarda yapılmaktadır. Uzman kişilerce uygulanan maskeler ciltte çok büyük bir fark yaratmaktadır. Aynı zamanda da tüm ciltlere uygun tasarlanmış maskelerde bulunmaktadır. Kimi jel kıvamında iken kimi de krem kıvamındadır. Çeşidine göre soyulabilen özellikte ve yıkanabilir olanları bulunmaktadır. Maske sayesinde cildinizdeki yağ ve kir kalıntıları, siyah noktalar gibi rahatsız edici pürüzler de yok olmaktadır. Maskenin tarihteki ilk kullanım  alanı da yüzü temizlemek arındırmak amaçlı olmuştur. Zararlı bir yanı olmamakla birlikte cilde oldukça fazla faydası vardır. İlk yüz maskesi İngiltere’de yapılmıştır.

Bentonit Kil Nedir ?

Adından da anlaşılacağı üzere Bentonit volkanik bir kil olarak bilinmektedir. Sodyum Bentonit’ten elde edilen bir üründür. Sodyum Bentonit eski yanardağların külleri olarak bilinmektedir. Cildi yağlardan arındırarak temizleme özelliğine sahiptir. Bu yönüyle kendisini maske kategorisine katmak mümkündür. Bu ürün katkı maddesi içermediği gibi tamamen doğaldır.

Bentonit Kil Faydaları

Bentonit kilinin cilde olan faydaları oldukça fazladır. Cildimiz kirlenmeye sürekli açık olan bir yapıdadır. Cildi güzelleştiren besinler ve dış etmenlerden ya da hormonlarımızdan kaynaklı olarak ciltte sivilcelenme, yağlanma, siyah nokta ve benzeri bir çok yüz problemi oluşabilmektedir. Bu kilin maskelenmiş olması cilt problemi yaşayan her birey için en iyi çözüm yolu olmuştur.

 

[affiliate_news id=”11324″]

 

Bentonit Kil Maske Uygulanışı

Maske kil maske olduğundan dolayı yüz çevresine güzelce yedirilmesi gerekmektedir. Hafif ıslak bir yapısı olduğundan dolayı sürüldükten sonra kuruması için bekletilmesi gerekmektedir. Kil maskesinin kuruması için 10 veya 15 dakika yeterli olacaktır. Daha sonrasında kil maske olduğundan dolayı su yardımı ile güzelce yıkamamız gerekmektedir. Burada yapılan sık hatalardan bir taneside yüz temizleme suyu ile kili silmeye çalışmaktır. Doğru olan saf su ile yüzün hafif dokunuşlar ile kilden arındırılmasıdır. Yıkandıktan sonra yüzünüzdeki canlılığı ve temizliği hissetmeniz sonucunda bu maske kullanımına sürekli devam edeceksiniz. Yapılan araştırmalara göre Bentonit’in ciltteki yağları gözeneklerden alarak açtığını ve canlılığını sağladığını  ortaya koymuştur. Cilt bakımında maskenin önemi büyüktür.

Kullanım Talimatları

Maskeniz soyulabilir değil ise kil maske ise yüzünüzü su ile yıkamanız gerekecektir. Bu noktada genellikle çoğu maskenin yıkama aşamasında ılık su ile temizlenmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Maskelerin total olarak yüzde bekleme süresi bulunur. Her maskenin kendine özel olarak değişebilmektedir. Fakat bu genellikle 30 dakikayı aşmamaktadır. 30 dakikayı aşan maskeler ciltte farklı etkiler bırakabilir. Maske yüzünüzdeki kiri topladığından dolayı fazla sürede bekletmemek gerekir. Maskeler pis bir cilde uygulandığında pek fazla sonuç vermeyebilir. Fakat cildin temizlenmesi durumunda yapılan maskeler çok daha etkili bir sonuç verecektir. Aynı zamanda yüzü çevreleyen kısımlara bu maskeler yapılmaktadır. Derin yerlere girilmemelidir. Özellikle gözlerden ve ağızdan uzak tutulmalıdır.

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.