OzelKadin.Net

Bebekler Güvenli Nasıl Taşınır ?

128
24 Mart 2020 - 21:13
Bebek taşımak kimi zaman anne ve baba için zor ve sıkıntılı olabilir. Özellikle alışveriş merkezlerinde dolaşırken çocuk taşımak ölüm gibi gelir. Bu yazı dizimizde size bebekleri güvenli bir şekilde nasıl taşıyacağınızı anlatacağız. Yazı dizimizi okuduktan sonra bebek taşıma şeklinizi değiştireceksiniz. Bebek taşımanın aslında zor olmadığını, yanlış taşıma yöntemiyle sizin zor hale getirdiğinizi anlayacaksınız.

Bebeklerin boyu kası gelişmediği için omurga refleks ve vücut ısılarını koruyamaz. Bu yüzden bebekleri taşırken nazik olmalısınız. Bebeği taşırken yüzünün yukarıya dönük olmalıdır. Bebeği 45 derecelik açı eğilimli bir pozisyonda taşıyın. Bebeği mutlaka kucakta taşıyın. Taşırken kol bölgesini kanca gibi sarmayın. Kafasını kolun üst tarafına alın. Böylece ani durumlarda bebeğe daha kolay müdahale edebilirsiniz. Başı omzunuzun üstüne gelsin. Taşırken bebeğin başını sık kıl kontrol edin.

 

[affiliate_news id=”10996″]

 

Bebeği tek kolla taşıyıp diğer kolla başına destek olun. Yaz mevsiminde bebeği kanguru modeli ile taşıyın. Taşıma yaparken dengeli ve kontrollü olun. Kontrolsüz taşıma bebeğin düşüp sakatlanmasına neden olur. Bebeği taşırken bebekle göz teması kurun. Göz teması bebeğe güvende olduğunu hissettirir. Böylece bebekler taşınırken huysuzluk yapmaz.

Bebeği aracınızda taşıyacaksanız bebek araç koltuğu kullanın. Bebeği araca 45 derecelik açı ile yerleştirip emniyet kemerini çok sıkı bağlamayın. Koltuğa dik oturması için arkasına yumuşak destek koyun. Bebeğinizi araçta ön koltuğa oturtmayın. Bebek taşırken bebeğin uyku saatini dikkate alıp taşımayı uyku saatinde yapmayın.

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.