OzelKadin.Net

Başak Burcu Özellikleri (23 Ağustos – 22 Eylül)

274
27 Mayıs 2019 - 15:31
Başak burcu toprak elementinden olup, Merkür’ün yönetimindedir. Mantıklı, duyguları ikinci plana iten, inceleyen detaylara önem veren, yaptıkları her işte en ince ayrıntısına kadar inceleyen, analizci, ayırt etme yetenekleri gelişkin bir yapıdadır. Başakların en önemli özellikleri tertipli düzenli ve geleneklerine bağlı oluşlarıdır. Gözlerini rahatsız eden bir şey gördüğü zaman acımasız bir eleştirmen olabilirler. Ancak kendilerinin eleştirilmesine tahammül edemezler. Başaklar hayatlarının her olayında düzen ister. Çalışma hayatları da düzenlidir ve çalışkandırlar.

Başakların bellekleri çok kuvvetlidir. Arşiv gibi hafızaları vardır. Çalışma hayatında diğer tembel insanlara tahammülleri yoktur. Tutumludurlar, kendi ölçülerinde birikimleri olur. Her şeyde gösterişi sevmez giyimde de sadeliği tercih eder ve abartısız bir hayat tarzı vardır. Başaklar bir ortama alışıncaya kadar biraz çekingendir. Ancak daha sonra ortama alışır hatta taklitleriyle kişileri eğlendirebilir.

Başak burcunun ilaca karşı bir düşkünlükleri vardır. Kendilerine dikkat eder en küçük bir hastalığı büyütebilirler. Her şeyden şikayet etme, yakınma gibi huyları vardır. Bir eş ve anne olarak düzenliliğe düşkünlükleri yüzünden onları bıktırabilirler. Çocuklarını ve eşlerini bu yüzden uzaklaştırma olasılıkları oluşabilir. Başak burcu evcil bir burçtur. Evlerinin de bakımlı ve temiz olması için tamirat vs. kaçmaz. Ancak bunun yanında gezmeyi de çok sever. Hoşgörülü bir burç değildir. Mistik konular ilgisini çekmez, ancak kitap okumayı sever.

İş alanlarında daha çok çalışan kesim olmayı yeğlerler, çünkü risk almayı sevmezler. Başakların elleri zanaatkar tarzı işlere çok yatkındır. Aşkta Başak, duygudan çok mantıkla ilgilidir. Kadını fazla ateşli değildir. Evliliğe çok sıcak bakmaz, ancak evliliği yürütür. Ayrılsa bile yeniden aynı eşle evlenme olasılığı vardır.

Anlaştığı burçlar Balık, Yengeç, Boğa, Oğlak ve Akrep’tir. Anatomik yapıları, koyu tenli, genel görünüşleri güzel, uzun boy, yüz hatları düzgün, çok belirgin güzellikleri yoktur. Ancak elleri genelde güzel olur. Meslek olarak, muhasebeci, öğretmen, istatikci, iyi bir sekreter, beceri ve detay gerektiren işlerde başarılı olabilirler. Her konuda olduğu gibi meslek ve sağlık konuları da özel haritalarda belirlenir.

Yükselen burcunuz Başak ise bu özellikler sizin içinde geçerlidir.

  • Uğurlu Rengi: Sarının Tonları ve Orta Tonda Maviler
  • Uğurlu Sayısı: 5
  • Uğurlu Günü: Çarşamba
  • Uğurlu Taşları: Mavi Necef, Safir, Kristal, Zebercet

İLGİLİ HABER : Boğa Burcunun Özellikleri (20 Nisan – 20 Mayıs)

Başak Burcu Çocuğu

Başak burcu çocuğu düzenli tertipli, ezberci, iyi defter tutan, mantıklı ve yerinde sorularıyla öğretmenlerin beğenisini kazanan çocuklardır. Başak çocuğunun erkekleri bisiklete binmeyi, araç gereç kullanmayı çok severler. Kızları el işlerine çok yatkındır. Annelerine yardımcı olur ve genelde odaları düzenlidir.

Ancak Başak çocuğunu okul hayatında, kendini gösteren bir çocuk olarak pek göremezsiniz. Çünkü önde olmaya gerek ve ihtiyaç duymaz. Fakat sorumluluğu bilincinde olması öğretmenlerinin sevgisini kazanmasına yeter. Onlar erken yaşta büyükleri ile iyi diyalog içerisinde olurlar ve ilerde geleneklerine bağlı bir düzende olup aile kavramlarına önem verirler ve onlarla ilişkilerini iyi yürütürler.

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.