OzelKadin.Net

Balık Burcu Özellikleri (19 Şubat – 20 Mart)

356
27 Mayıs 2019 - 15:40
Balık burcu hayaller gezegeni Neptün’ün yönetiminde olup, su grubundandır. Değişken niteliğine sahiptir. Balıklar burcu duygulu, duyarlı, hayalperest, yardımsever, iyi kalpli, merhametli, sevimli ve uysaldırlar. Eli açık, zor durumda olan herkese karşı yardımcıdır. Balık burçları her olaydan çok etkilenen insanlardır. Böyle durumlarda sindirim bozuklukları çekerler. Çabuk etkilenen insanlardır. Acı gerçekler karşısında kendi iç dünyalarına çekilirler. Hayallerle kendilerini kandırırlar.

Bazı Balıklar ( haritalarındaki konum nedeni ile ) bağımlılık yapan nesnelere sığınır. Hayatın acı yönünden bir nevi kaçarlar. Sezgileri çok güçlüdür. Medyum denecek kadar rüyaları çıkar mantıklı değildir ama bu sezgisel algılama yönleri ile pek çok mantık insanından daha çok istediklerine ulaşabilirler. Duygusal tepkileri çabuk değişir. ağlarken gülebilir veya ağlayabilirde. Başkalarının neler hissettiklerini güçlü sezgileri sayesinde hemen anlayabilirler.

Balık burcu çok romantiktir. Yaşamın güzelliklerinden, lüksten, müzikten, renklerden çok hoşlanır. Resim yapabilme özelliği vardır. Edebiyatta başarılı olabilirler. Bunalım ve problemlerinin boşaltımını bu yeteneklerini kullanarak giderebilirler.

Balık burçlarında mizahi yönde vardır. Olayların gülünç yanlarını görebilirler, kavga ve gürültüden hiç hoşlanmaz. Çok uyumludur. Gerçekle düş arasında denge kurmaları zordur. Bellekleri dağınıktır. Unutkanlıkları çok görülebilir. Bunun yanında rahatlarına düşkün, lüksü seven konforlu evlerde yaşamak isteyen kişilerdir.

Munis görünümlerinin yanı sıra karmaşık bir iç dünyaları vardır. Ancak bunu başkaları anlayamaz. Kafaları dağınıktır. Güçlü bir insanın desteğine ihtiyaç duyarlar. Bir eş ve sevgili olarak balıklar tahammüllü, sevecen insanlardır. Ancak onların bu yönlerine bakıp her şeye katlanır zannedilmemelidir. Bir gün bir balık gibi kayar ve çekip gidebilir. Duygusaldır ancak zorluklara tahammül etmezler.

Anlaştığı burçlar Başak, Oğlak, Boğa ve Yengeçtir. Ebeveyn olarak Balıklar çocuklarının şımarık yetişme olasılıkları vardır. Anatomik yapıları kilo almaya eğilimli, omuzlar düşük, bakışlar hülyalı, güzellikten çok sevimli bir görünüm. Sağlık olarak Balık burcu ayaklar bellek ilaçlara karşı hassasiyet, alkol bağımlılıkları gibi durumlar görülebilir.

Meslek olarak balerin, balet, kimyager, eczacı, Denizci, ressam, edebiyatçı, fotoğrafçı gibi meslekler Balık burcunun yönetimindedir. Diğer bütün özellikler gibi sağlık ve meslek de özel haritalar da belirlenir. Yükselen burcunuz Balık ise bu özelliklerin bir kısmı size de uyabilir.

  • Uğurlu Rengi: Mavi ve Yeşil Tonları Gümüş Rengi
  • Uğurlu Sayısı: 7
  • Uğurlu Günü: Perşembe
  • Uğurlu Taşları: Necef, Akvamarin

İLGİLİ HABER : Başak Burcu Özellikleri (23 Ağustos – 22 Eylül)

Balık Burcu Çocuğu

Balık burcu çocukları genelde usludur ve sevilirler. Okul hayatları pek parlak değildir. Resim ve bale yetenekleri geliştirilmelidir. Ayrıca hayallerinin güçlü oluşu onlara masal ve edebiyatta başarı verebilir. Yüzmeye istidaları vardır. Bu yönlerini kullanmaları desteklenirse bu konularda çok başarılı olabilirler.

Onlar ilerde aileye yakın ve yardımcıdırlar. Merhametli yapıları nedeniyle yaşlılara destek olur. Hatta bakım evleri ve derneklerde gönüllü insanlar olarak çalışabilir.

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.