OzelKadin.Net

Astroloji Nedir?

293
27 Mayıs 2019 - 13:37
Astroloji, doğayı, evreni, insanı ve canlı olan her şeyi tanıma sanatıdır.  Öncelikle kişilik tanımı, daha sonra gelecekteki olumlu ve olumsuz dönemleri vererek, bu güzel dönemlerin bize sunabileceği güzelliklerin farkına varılması ile bu şansları olabildiğince değerlendirmek, olumsuz dönemlerin karşısında bunlara mukavemet edebilmek için güçlü yanlarımızı geliştirmek, astrolojinin bilgileri ile insanları iyi etüt edebilmek ve yaklaşımlarımızın da bilinçli olmasını sağlayacaktır. Ayrıca üzerinde çok  durmadığımız yeteneklerimizi daha geliştirmek, kendimizi ve diğer insanları derinlemesine keşfetmektir.
Her kültürde, bütün eski uygarlıklarda, henüz gezegenlerin bilinmediği dönemlerde insanlar aya ve güneşe bakarak, bir takım ilkel haritalar çıkararak  anlamlar bulmaya çalışmışlardır. Çiftçiler ekinlerini bunlara göre ekmiş, deneyerek kendilerine uygun tarihleri ve zamanları tespit etmişlerdir. Örneğin ayın hilal olduğu zamanlarda ekilen tohumlardan çok daha iyi ürün almışlardır. Güneş ve ay tutulmaları zamanlarında deneyerek görmüşlerdir ki, tabiat olayları olmuştur.
Bugünün astrolojisinde özellikle batı sistemi olan astrolojinin verileri bir hayli ciddi anlamda karakter analizi, geleceğe ait olumlu olumsuz dönemleri ve bir meteoroloji tahmini gibi doğa olaylarını vermektedir. Gazetelerde yayınlanan günlük burç yorumları Astroloji olarak görülmemelidir. Bunlar son derece geniş kapsamlı genellemelerdir. Çok iyi çalışılarak yapılan yorumlarda kişi kendisine yönelik bilgiler görebilir ancak bu yorumlar bile genel olduğu için ve çok fazla araştırılmadan yapılan tahmin şeklinde yorumlardır.

Gerçek bir yorum kişiye kendi haritaları ile yapılır bunlar ay, güneş ve gezegenlerden oluşan belli tekniklerle çıkartılan ve üzerinde uzun bir etüt ve çalışma gerektiren, kişinin olumlu olumsuz bütün özelliklerini ortaya koyan ve en önemlisi kişinin kendisi ile yüzleştiği kendini daha iyi tanıma imkanı bulduğu bir sistemdir.
Kişi kendi haritasında geleceğindeki olumlu ve olumsuz  zamanlarını bilerek kendini buna göre programlayabilir ve olaylara karşı hazırlıklı, bilinçli olmasını sağlayacaktır. Ve her şey bilinir ise kişi bu olumsuzluklarını önlemek şeklindeki kanı yanlıştır. Önemli kader olaylarının önüne geçilemez. Örnek olarak bazı astrologların dediği gibi eğer seyahate veya yolculuğa ait haritalarda sert açılar olduğu ” bende yola çıkmam ve dolayısıyla kaza yapmam ” düşüncesi yanlıştır.

Yalnızca kişinin her zamankinden biraz daha dikkatli ve önlemini alması yeterlidir. Çünkü Astrolojiyi bilmek her olumsuzluğun önüne geçmek veya önlemek değildir. Kişi astrolojide hep geleceğe ait medyumik yönler aramamalıdır. Astroloji en fazla kişilik tanımlar. En büyük faydası başka insanları ve yeteneklerimizi keşfetmektir. Astroloji dünyada sahip olunabilecek en güzel hobidir.

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.