OzelKadin.Net

Aslan Burcunun Özellikleri (23 Temmuz – 22 Ağustos)

319
27 Mayıs 2019 - 15:45
Ateş elementinden olan Aslan burcu sabit gruptandır. Burçlar kuşağının asalete düşkün kendine güvenen, önemli olduğuna inanan, gururlu, kibirli, yüce gönüllü ve gösterişe düşkün bir burçtur. Organizasyon yetenekleri gelişkin, başkalarını yönetebilme özelliklerine sahip yönetici yıldızı güneşin etkisi ve ısısıyla bulunduğu ortama hakim, rol kabiliyetleri yüksek, hayatı bir tiyatro sahnesi gibi gören ve pohpohlanmaya karşı zayıf olan kişilerdir.

Aslan burcu övünmeyi çok sever. Kendince eksik yanlarını göstermek istemez. Yaptığı her şeyde ve başarılı olduğu alanda kimseyi taklit etmez. Değişime açık olmayan kendi bildiği ve kafasına koyduğu şeyi yapan, hataları olsa bile bunu kabullenmeyen bir yapıdadır. Şıklığı, lüksü, gösteriş adına çok sever. Yaşam enerjileri çok güçlüdür. Hayatı dolu dolu yaşamak onlar için çok önemlidir. Aslan burcu yenilgi ve başarısızlıktan çok korkar, çünkü onu kimse zayıf olduğu haliyle görmemelidir. Bir ebeveyn olarak da çocuklarının üstün olmasını ister. Partner olarak Aslan ilişkiye girerken beğendiği kişiyi mutlaka elde etmek ister. İlişkilerinde dürüst davranır. Hep ilgi görmek ister. İltifattan en hoşlanan Aslan burcudur denebilir. Evlilikte de özellikle Aslan kadınları eşlerini ve evlerini yönetmek isterler. Gösterişe düşkünlükleri evlerinde de, gerek eşyaları gerek ikramlarıyla kendini gösterir. Anlaştığı burçlar Koç, Yay, Kova, Terazi ve ikizlerdir.

Anatomik yapıları mağrur duruş, bacak yapısına göre uzun bel orta boylu, kalın kemikli, eller büyük ve belirgin, geniş bir göğüs kafesi. Hastalık olarak kalp, omurga, vücudun sağ tarafı.

Mesleklerde sahne sanatçıları, müdürler, patron, kuyumcu ve kendi işlerini  yöneten kimseler. Ayrıca birçok konu gibi sağlık ve meslekleri kişisel haritalar belirler.

Eğer yükselen burcunuz Aslan ise bu özellikler sizin içinde geçerlidir.

  • Uğurlu Rengi: Turuncu Altın ve Portakal Rengi
  • Uğurlu Sayısı: 1 ve 4
  • Uğurlu Günü: Pazar
  • Uğurlu Taşları: Pırlanta, Safir, Necef, Altın

İLGİLİ HABER : Balık Burcu Özellikleri (19 Şubat – 20 Mart)

Aslan Burcu Çocuğu

Aslan çocukları olanlara, öncelikle onların istek ve coşkularını baltalamamaları gerektiğini vurgulamalıyım. Eğer böyle bir durumla karşılaşır ise hevesleri kırılır. Onları eğitmek pek kolay değildir. Çünkü ciddi olarak özen gösterilmeli, başarıları takdir edilmeli, ancak dünyanın merkezi kendisinin olmadığı da öğretilmelidir. Onu eleştirirken sözler dikkatle seçilmeli ve yapıcı olmalıdır.

Aslan çocuğu eğitimde eğer kendini gösterme imkanlarını bulabilirse başa geçer diğer arkadaşlarını yönetir ve kendinden emin ve eğitiminde de başarılı olabilir. Aslan burcu çocuğu olanlar kendilerine de özen göstermek zorundadır. Çünkü aslan çocuğu aileleri ile de öğünmek ister.

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.