OzelKadin.Net

Antidepresan Nedir ?

186
13 Ağustos 2020 - 15:14
Herkesin tarafından kullanılan bir sözcük olarak öne çıkan antidepresan hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Burada yer alan antidepresan bilgilerine bakarak doğru fikirlere sahip olabilirsiniz. Antidepresan nedir? Antidepresan ne işe yarar? Gibi soruların cevapları sizler için burada paylaşılıyor.

Her birey kendisini üzgün ve mutsuz hissettiği zamanlara sahiptir. Bu üzgünlük ve mutsuzluk hissiyatının süresine göre aslında bir depresyon belirtisinin olduğunu düşünmek gerekmektedir. Depresyona yakalanmış insanların bu üzgün ve kırılgan olma psikolojisi günler ve haftalar sürecek şekilde devam edebilir. Bu sebepten dolayı da insanlar aslında gündelik hayatlarını istedikleri enerji eşliğinde yaşayamayabilirler.

ANTİDEPRESAN NEDİR?

Antidepresan, kişinin ruh halinin çökmüş ve üzgün olduğu zamanlarda bu durumun daha iyiye yönelmesini sağlayan ilaçlar olarak bilinmektedir. Ağır depresyon yaşayan birinin antidepresan kullanılması kendisini daha iyi hissetmesini sağlar.

ÇOCUKLARDA BİLE RASTLANMIŞTIR

Her ne kadar depresyon gibi bir hastalık günümüzde hafife alındığı tespit edilmiş olsa da her 10 insandan birinin hayatı boyunca depresyonla mücadele içerisinde olduğu öğrenilmiştir.

 

[affiliate_news id=”11388″]

 

İngiltere’de gerçekleştirilen bir çalışmanın sonucunda yaşları 4-16 olarak değişkenlik gösteren küçük çocukların yüzde 4’ünün bile depresyon hastalığıyla mücadele ettiğini belirlenmiştir. Fakat bu depresyon sorunuyla başa çıkabilmek amacıyla doğru şekilde tespit, doğru tedavi ve verilecek antidepresan ilaçlarıyla beraber tedavi edilebilir.

ANTİDEPRESAN NASIL BİR ETKİ YAPAR?

Antidepresan ilaçları beyinde yer alan serotinin ve noradrenalin gibi kimyasal maddelerinin seviyesini arttırır ve böylelikle bireyde etkisini göstermeye başlar. Bu maddelere genel olarak nörotransmitter ismi verilmiştir. Antidepresan ilaçların içerisinde bulunan maddelerin bu ilaçları kullanan bireylerin ruh halini iyileştirmeye yönelik etkileri bulunmaktadır. Antidepresan ilaçların kullanılmasıyla beraber beyin üzerinden gönderilmekte olan ağrı sinyalleri azaltılabilir ve böylelikle hasta kişi kendisini iyi hissedebilir.

ANTİDEPRESAN NE KADAR ETKİ YAPAR?

Antidepresan kullanan her hasta bu ilaçlardan fayda görmeyi başarır. Hafif depresyon gibi durumlara tam etkisini gösteremese de ağır bir şekilde kendisini gösteren depresyon olaylarında oldukça yararı vardır.

Umarız bu bilgilerle beraber Antidepresan ilaçlarının nasıl bir etki halinde olduğunu öğrenebilmişsinizdir.

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.