OzelKadin.Net

Aloe Veranın Cilde Faydaları Nelerdir

62
03 Mayıs 2020 - 16:49
Aloe Vera, Eski Mısır’a dayanan 5 bin yıllık bir tarihe sahiptir. Tarihsel olarak bakıldığında yaraların, kelliğin, hemoroidin tedavisi dahil pek çok konuda ama genel olarak cilt sorunlarının giderilmesinde kullanılagelmiştir. Bin yıllar önce Aloe Vera bitkisini kullananlar ölümsüzlüğün sırrının onda olduğunu düşünürlermiş.Aloe Vera bitkisinin iki çıktısı yani yaprak içi jeli ve sarı lateks maddesi tedavici edici olarak kullanılır. Jel cilde sürülerek, lateks ise oral yoldan yani ağızdan alınarak kullanılır. Kabızlık, şeker düzenleyici, kalp ritmini düzenleyici etkilerini bir kenara bırakarak, Aloe Veranın cilde faydaları nelerdir sorumuza odaklanıyoruz.

Aloe Vera Sivilce Düşmanıdır

Aloe Vera cilde faydaları saymakla bitmez. Gençlik yıllarından itibaren insanların cilt sağlığı ve estetik açısından en büyük dertlerinin başında sivilceler gelir. Sivilceler cilt gözeneklerinin tıkanması sebebi ile olurlar.

Aslında bağışıklık sistemimiz cildin kurumasını önleme amaçlı bir müdahale aracı olarak sivilceleri kullanırlar. Bu durumda müdahaleye yol açacak olan sorunun sebebini ortadan kaldırırsak bu estetik sorundan da kurtulacağımızı anlıyoruz. Öyle ise bize kuvvetli bir antiseptik, yani cilt temizleyici gerekiyor. İşte doğanın bize sunduğu en etkili cilt temizleyici Aloe Vera’dır. Kozmetik sanayi bunu yüzyıllar önce çözmüş, ve bir çok kozmetik sektörü dünya markası ürünleri arasında Aleo Veralı cilt temizleyicilerini ana ürünleri arasına almıştır.

Aloe Vera Cildinizi Nemlendirir

Aloe Vera kuru ciltlerin en yakın dostudur. Nemlendirme fonksiyonunu yağlandırma yapmadan gerçekleştirir. Ciltte doğal bir kayganlık sağlar. Cildin su dengesi son derece önemlidir. Kuruluk kırışıklıklara, kırışıklıklar da ciltte yaşlanmaya sebep olurlar. Bu kuruluk pek çok cilt ve deri hastalığına da zemin hazırlamaktadır. Bu arada kuru cilt gerilmeye sebep olur. Gerilme hareketlerinizi kısıtlayacaktır. Rahat hareket edememek sizi mutsuz edecektir. Farklı nemlendiriciler kullanmak için cilt analizi yaptırmanız, cildinize uygun bir nemlendirici bulmanız gerekecek. En kolay ve maliyetsiz yöntem Aloe Vera’dır. Kurumaya karşı Aloe Vera cildinizi nemlendirir.

Aloe Vera Rahatlatıcıdır

Aloe Vera’nın adaptojen bir etkisi mevcuttur. Bedenimizi çevresel faktörlerin zararlı etkilerine karşı hazırlar. Cildimize moral etki verir, bağışıklığını diri tutar.

[affiliate_news id=”10799″]

Yarattığı bu rahatlatıcı duygu daha mutlu ve güçlü hissetmemizi sağlar. Enerjimizi artırır. Aloe Vera gibi dengeleyici etki yaratan çok az doğal ürün mevcuttur. Aloe Vera bitkisi güneş ve suyu çok sever, yetiştirilmesi çok zor olmayan ancak çok hassas bir bitkidir. Bu hassasiyet dengeleyici etkisi ile çok paraleldir. Güçlü olmak için ihtiyacınız olan, Aloe Vera rahatlatıcılığıdır.

Aloe Vera Cildi Yeniler

Genellikle yaz bitince ciltlerimiz güneşe maruz kalması sebebi ile çok lekelidir. Bu lekelerin giderilmesi için birbirinden tehlikeli kimyasal maddeler ile desteklenmiş meyve asit kürleri ya da cerrahi peeling uygulamalarındansa en doğal yöntem yine Aleo Vera’dır. Meyve, Sebze ağırlıklı düzgün beslenme, bol sıvı tüketimi, kahve ve çay tüketiminde biraz dikkatli olma cildin yenilenmesi için son derece önemlidir. Bunların yanında aralıklarla ovarak nüfuz ettireceğiniz Aloe Vera cildi yeniler.Aloe Vera Cildi Gençleştirir

Aloe Vera’da popüler tabir ile anti-aging ya da Türkçe karşılığı ile yaşlanma geciktirici özellikte mevcuttur. 5 bin yıl önce Mısır’da Firavunlar Aloe Vera’yı ölümsüzlük iksirlerinde kullanıyorlardı. Kraliçelerin Aloe Vera’yı genç kalmak, genç görünmek için kullandıkları tarih kitaplarında yazılıdır. Yaşlanma deyince akla yüz hatlarındaki ya da ellerdeki kırışıklıklar gelir. Bu kırışıklıkların sebepleri arasında fazla güneşe maruz kalma, temizlik kimyasalları ve deterjanlarla fazla temas, hatalı ve tek tip beslenme ya da katı ağırlıklı beslenme, stresli yaşam sayılabilir. Bu noktada hayat kalitesinde düzelme sağlayacak bir kaç değişiklik ve düzenli olarak uygulayacağınız maske ve kremlerle Aloe Vera cildi gençleştirir.

Aloe Vera cildinizi korumanın, onu doğru ve etkili biçimde nemlendirmenin, onun yaşlanmasının ve kırışmasının önüne geçmenin, hem fiziki hem ruhi rahatlamanın, sivilcelerden kurtulmanın en basit ve maliyetsiz çözümüdür. Aleo Vera’yı küçük bir saksıda dekoratif bir süs bitkisi olarak kendiniz bile çok kolaylıkla yetiştirebilirsiniz. Yeter ki bol güneş gören bir köşeniz olsun.

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.