OzelKadin.Net

Akrep Burcu Özellikleri (23 Ekim – 21 Kasım)

317
27 Mayıs 2019 - 15:50
Plüton’un yönetiminde olan akrep burcu, su grubundan olup, değişmez özelliğe sahiptir. Onlar için kararlılık kelimesi tam anlamıyla isabettir. Hedefleri ne olursa olsun ona ulaşmak için mücadele verirler. Akrep hırslı, sezgileri güçlü başkalarının fark etmediği olayları görebilme, konuların derinliklerine inebilme yetenekleri gelişkindir.

Gözlemci, analizci, kendine ait sırları dışarı yansıtmayan, yerli yersiz konuşmayan, Ketum ancak başkalarının gizliliklerini öğrenmek isteyen, geçimi kolay olmayan bir insandır. Güvenilir bir dost, öç alan bir düşmandır. Kıskançtır. Bir eş olarak ta idaresi zordur. Akrep iki ucun insanıdır. Ya hep ya hiç ortada bir yerleri kabul edemez. Akrep kıskanılan kişi olmaktan mutluluk duyar. Sevdiği insanların bütün gereksinimlerini karşılar ve onları kendilerine bağımlı kılmak ister.

Akrep burcu cinselliği temsil eder ve bu burcun insanlarının bu yöne eğilimleri fazladır. Akrep şüphecidir. Eşinden de şüphelenir ve bu yüzden onu rahatsız edebilir. İki tip Akrep burcu vardır. Biri Akrep, diğeri Kartaldır. İyi eğitim almış olan bir Akrep bütün olumlu özelliklerini kullanıp enerjisini yüksek hedeflere ulaşmak için harcar ve Kartal olur. Diğeri yüksek enerjisini öç almaya yönelik kullanır ve Akrep olur. Akrep burcunun gözleri çok etkileyicidir. Güzel olur veya olmaz. Ancak bakışlar karakterindeki derinliği belli eder.

Onların istediklerini zorla ve baskıyla almak gibi bir huyları vardır. Hayatta ilerlerken bir başkasının desteğine ve himayesine ihtiyaç duymaz. Stratejiktir. Hasmı için plan yapar ve onun zayıf anında saldırıya geçer. Zor zamanlarında kendini yeniden hazırlayabilecek güce sahiptir. Gizlilikleri ne kadar çoksa o kadar çok güçlü olduğuna inanır. Ebeveyn olarak Akrepler Çocuklarına çok düşkündür. Ancak onlara baskıcı ve sabit bir tutumla yaklaşırlar. Bunun yanında çok koruyucu anne babalardır. Bir eş olarak Akrep baskıcı, sahipçi, kıskanç, eşine bütün maddi rahatı tanıyan bunun yanında kuşkularıyla huzursuz eden, sevilmediğini hisseder ise eşine çok soğuk davranan kişilerdir.

Akrep’in anlaştığı burçlar Boğa, Balık, Yengeç, Başak ve Oğlaktır. Anatomik yapısı genellikle orta boylu, düz olmayan kemik yapısı, etkileyici bakışlar, yüzünde ciddi ve kişileri analiz eden bir ifade, ayaklar çirkince, genel görünümünde cinsel çekiciliği olan bir yapı.

Meslek olarak jinekoloji, psikiyatrist, dedektif, sigortacı, maden işçisi, kasap gibi işler Akrep burcuna aittir. Ayrıca diğer pek çok konu gibi sağlık ve meslek de kişisel haritalarda belirlenir. Yükselen burcunuz akrep ise bu özelliklerin bir kısmı size de uyabilir.

  • Uğurlu Rengi: Siyah ve Kırmızının Koyu Tonları
  • Uğurlu Sayısı: 9
  • Uğurlu Günü: Salı
  • Uğurlu Taşları: Topaz, Kuvars, Sarı Necef

İLGİLİ HABER : Aslan Burcunun Özellikleri (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Akrep Burcu Çocuğu

Akrep çocukları çok enerjik olup istediklerini zorla elde etmeye çalışan çocuklardır. Kendi hayatlarına dair sırlarını saklarlar. Bu yönlerini onlarla arkadaş olarak değiştirmesini sağlamak için güven verip sorunlarını aile ile paylaşımlarını sağlamaları gerekir. Ayrıca enerjilerini harcamak için ciddi hobiler edinmesi şarttır. Masallardan çok hoşlanırlar. Akrep çocuklarına zaman harcanması diğer çocuklardan daha önemlidir.

Kıskançtır. Kendisinin de başarıları olması gerekir ki bu duygusu hafiflesin. Anne ve babanın kinci davranışlarına şahit olmaması lazım, affedicilik ve hoşgörü ortamında yetişir ve ona önem verilerek büyütülürse bir kartal olma şansı fazlalaşır. Akrep çocuklarının ailelerinin, kültürlü ve sağduyulu olmaları çocuğun ilerdeki hayatında önemli rol oynar.

Eğitim hayatlarında başarılı olma olasılıkları yüksektir. Kıskanç yapıları bu yönde kendilerine yardımcı olur. Sezgisel zekaları ve hırsları sayesinde başarılı olmaları zor olmaz.

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.